تعهد هزار میلیارد تومانی خیران مدرسه ساز/افزایش مشارکت ها

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا حافظی پیش از ظهر دوشنبه در هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز خراسان جنوبی اظهار کرد: از ۱۹سال قبل حرکت مدرسه سازی در کشور آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه در سال نخست راه اندازی مجمع خیرین مدرسه ساز تعهد خیران بالغ بر ۱۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بود، بیان کرد: این رقم در سال ۸۸ به یک هزار و ۸۴ میلیارد تومان رسید که خیلی بیشتر از اعتبارات دولت در امر مدرسه سازی بود.

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور به تحریم های ظالمانه دشمن در سال های اخیر اشاره کرد و گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور  در زمان تحریم ها نگران این بودیم که کمک های مردمی کم شود اما ملت ما ارتقاء کشور را در ارتقاء دانش فرزندان تشخیص دادند و بیشتر از همیشه در امر مدرسه سازی هزینه کردند.

وجود ۶۰۰ هزار خیر مدرسه ساز در کشور

حافظی از وجود ۶۰۰ هزار خیر مدرسه ساز در کشور خبر داد و افزود: همچنین در حال حاضر یک هزار خیر در سراسر جهان داریم که در این امر مقدس همکاری می کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر خیرانی داریم که ۲۰۰ تومان به مدرسه سازی کمک کرده اند و در عوض کسانی هم هستند که کمک آن ها به ۲۰۰ میلیارد تومان هم رسیده است.

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور با بیان اینکه در ۱۸ سال گذشته ۳۵ درصد از مدارس موجود در کشور توسط خیران ساخته شده است، بیان داشت: در سال جاری مشارکت مردم در امر مدرسه سازی افزایش یافته و این مشارکت به ۳۷ درصد رسیده است.

مشارکت ۳۵ درصدی خیران در ساخت مدارس

به گفته حافظی در حال حاضر حدود ۵۰۰ هزار کلاس درس در کشور وجود دارد که ۳۵ درصد این کلاس ها با مشارکت مردم ساخته شده است.

وی با بیان اینکه ۳۳ درصد از مدارس کشور نیاز به ایمن سازی دارد، عنوان داشت: اگر یک زلزله چهار ریشتری رخ دهد جان چندین دانش آموز در خطر بوده  و نیاز است که خیران برای مقاوم سازی مدارس نیز مشارکت داشته باشند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تعهد هزار میلیارد تومانی خیران مدرسه ساز/افزایش مشارکت ها» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات