سهم استان قزوین از صندوق ضمانت سرمایه گذاری ۳۰ میلیارد تومان است

به گزارش خبرنگار مهر، علی تعقلی در جلسه با صنعتگران و تولیدکنندگان صنایع کوچک استان که روز دوشنبه در اتاق بازرگانی قزوین برگزار شد اظهارداشت: صندوق‌ ضمانت سرمایه گذاری صنایع برای حمایت ازواحدهای کوچک و صادراتی تاسیس شده تاضمانت‌نامه‌هایی که ازسوی شبکه‌های بانکی ارائه نمیشود توسط صندوق تامین شود.

تعقلی تصریح کرد: صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک اگر طرح‌های ارائه شده توجیه ‌پذیر باشد و واحد با تعداد کارکنانی که در جواز تأسیس و یا لیست بیمه آن‌ها کمتر از ۵۰ نفر باشد و ماهیت صنعتی داشته باشد، مورد پذیرش صندوق برای صدور ضمانت‌ نامه قرار می گیرد.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک ایران با اشاره انواع خدمات ارائه شده در این صندوق تصریح کرد: ضمانت‌ نامه های مناقصه، مزایده، حسن انجام کار، پیش پرداخت، استرداد کسور وجه‌الضمان، ترخیص موقت و ترانزیت کالا، ضمانت‌ نامه‌های تعهد پرداخت و اعتباری به صنایع کوچک ارائه می شود.

پرداخت ۳۰ میلیارد ریال ضمانت نامه

وی بیان کرد: حداکثر مبلغ ضمانت‌ نامه صندوق برای پوشش کسری وثیقه متقاضیان برای هر طرح ۳۰ میلیارد ریال تعیین شده که تا۷۰ درصد و در مناطق کمتر توسعه یافته تا ۸۵ درصد اصل و سود تسهیلات اعطایی بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری به صنایع کوچک را تشکیل می‌دهد.

تعمقی یادآورشد: کارمزد ضمانت‌نامه نیز طبق آئین‌نامه‌های مصوب صندوق محاسبه و دریافت می‌شود و در سال اول بین نیم تا ۲ درصد کارمزد تسهیلات و سالهای بعدی ۲۵ صدم دریافت می شود و هدف اصلی این است که به صنایع کوچک کمک کنیم.

وی در خصوص بانک های عامل آماده همکاری با صندوق گفت: در حال حاضر بانک‌های صنعت و معدن، کشاورزی، پاسارگاد، رفاه، سینا، توسعه صادرات، صندوق کارآفرینی امید، مؤسسه اعتباری کوثر و ملی برای ارائه تسهیلات با این صندوق همکاری دارند و بزودی بانک ملت نیز همکاری خود را آغاز می کند.

سهم استان قزوین ۳۰۰ میلیارد ریال تعیین شد

تعقلی با اعلام میزان اعتبار ضمانت نامه ای استان قزوین اظهارداشت:برای استان قزوین۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای ضمانت پیش بینی کرده ایم که در    صورت استقبال صنعتگران این سقف را افزایش می دهیم.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک ایران افزود: تمام متقاضیان برای دریافت تسهیلات و بهره‌مندی از خدمات این صندوق می‌توانند از طریق درخواست مستقیم و یا مراجعه به نماینده صندوق مستقر در شرکت شهرک‌های صنعتی استان اقدام به تشکیل پرونده کنند.

وی بیان کرد: این تسهیلات مشمول ۵۰ درصد تخفیف هم هست و به دلیل اهمیت جایگاه صنایع کوچک در اشتغال و تولد و ارزش افزوده حمایت دولت از این واحدها در بسته های مختلف از جمله صندوق ضمانت هم دیده شده است.

تعقلی گفت: هر واحد متقاضی که اهلیت آن از سوی اتاق بازرگانی و سازمان صنعت تایید شود می تواند از تسهیلات صندوق ضمانت سرمایه گذاری اسنتفاده کند.

در این جلسه غلامرضا کشاورز قاسمی رئیس اتاق بازرگانی، ناصحی مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان و جمعی از صاحبان صنایع کوچک و متوسط حضور داشتند.

در استان قزوین در سال گذشته ۲۰ ضمانت نامه به ارزش ۴۰ میلیارد ریال صادر شد و از  ابتدای سال جاری تاکنون ۱۰ میلیارد ریال در قالب ۳۱ ضمانت نامه پرداخت شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سهم استان قزوین از صندوق ضمانت سرمایه گذاری ۳۰ میلیارد تومان است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات