معاون استاندار مرکزی: شهرداری‌های استان به‌دنبال ایجاد منابع درآمدی پایدار باشند

فیلی در غرفه تسنیم معاون استاندار مرکزی بابیان اینکه شهرداران استان مرکزی باید ظرفیت‌های مغفول شهری را شناسایی کنند گفت: شهرداری‌ها به دنبال ایجاد منابع درآمدی پایدار باشند.

عزیز فیلی در همایش شهرداران استان مرکزی با حضور در غرفه تسنیم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به مهم‌ترین دستاورد برگزاری اینگونه از همایش‌ها اظهار داشت: یکی از مهم ترین دستاوردهای برگزاری این همایش‌ها استفاده از تجارب شهرداران و رسیدن به موفقیت در اداره شهرها و در نهایت داشتن شهری زیبا است.

وی افزود: ما در سطح اراک تاکنون پروژه‌های خوبی را اجرا و بهره‌برداری کردیم که می‌توانیم با بهره مندی از این تجارب این الگوهای موفق را در سایر شهرهای کوچک استان نیز پیاده سازی کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی تصریح کرد: برخی از شهرداران از بسیاری موارد آگاهی کافی ندارند که برگزاری این همایش‌ها می‌تواند اطلاعات لازم و کافی را در اختیار آنها قرار دهد.

فیلی با اشاره به طرح‌های تفضیلی شهری گفت: دستیابی به توسعه شهری یکی از موفقیت‌های مهم برای تمامی جوامع محسوب می‌شود که ایجاد طرح‌های تفضیلی می‌تواند کمک شایانی به تحقق این موضوع داشته باشد.

وی ادامه داد: تصویب طرح جامع شهری و مصوب برای تمامی شهرهای استان مرکزی می‌تواند آن را به سمت توسعه هدایت کرد و در نهایت شهری بر پایه اصول مهم شهری را ایجاد کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی تصریح کرد: ما باید به سمتی حرکت کنیم که بتوانیم بسیاری از ظرفیت‌های ناشناخته موجود در شهرداری‌ها را برای شهرداران مشخص و معرفی کنیم.

فیلی با اشاره به بحث منابع مالی گفت: یکی از دغدغه‌های مهم ما در بحث اجرای امور مربوط به شهرداری‌ها بحث تامین منابع مالی است که باید به دنبال این باشیم که بتوانیم به سمت درآمد زایی حرکت کنیم.

وی افزود: نیاز است که شهرداری‌ها به دنبال ایجاد منابع پایدار باشند چراکه بسیاری از طرح‌ها به سبب محدودیت منابع مالی دچار مشکلات بسیاری میشوند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون استاندار مرکزی: شهرداری‌های استان به‌دنبال ایجاد منابع درآمدی پایدار باشند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات