27 واحد سفره‌خانه در بندرعباس پلمب شد

معدوم سازی 3000 قلیان در همدان مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت بندرعباس با اشاره به پلمپ ۲۷سفره خانه در طرح جامع مبارزه با دخانیات و عرضه مواد دخانی در اماکن عمومی گفت: عرضه کنندگان قلیان در اماکن عمومی و مراکز عرضه مواد غذایی ۲۳۰میلیون ریال جریمه نقدی می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، طالب غریب‌پور ظهر امروز طی نشستی در راستای طرح تشدید مبارزه با مواد دخانی و قلیان با اشاره به  اجرای قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات و مبارزه با عرضه مواد دخانی " قلیان " در مراکز عرضه مواد غذایی و اماکن عمومی این شهرستان اظهار داشت: تعداد  108 مرکز عرضه قلیان در بندرعباس حکم اخطار 48ساعته دریافت کردند.

وی در ادامه  با اشاره به اقدام داوطلبانه تعداد 5 واحدصنفی به نصب بنر عدم عرضه مواد دخانی، بیان داشت: تعداد 27 واحد صنفی علیرغم پلمپ به پرداخت 230میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

غریب پور از توقیف180 عدد قلیان در ادامه این بازرسی ها خبرداد و افزود: نوار ساحلی بندرعباس نیز با هماهنگی و حضور نماینده فرمانداری و نیروی انتظامی و شهرداری پاکسازی و تعداد 47 عدد قلیان جمع آوری شد.

مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت بندرعباس خطر مصرف مواد دخانی را کمتر از مواد مخدر ندانست و ابراز داشت: نظر به اینکه مبارزه با عرضه مواد دخانی "قلیان " یک پدیده فرا بخشی است، بهداشت محیط مرکز بهداشت بندرعباس وظیفه خود می داند که در چهارچوب قانون با آن مبارزه کند که البته کافی نیست  و همکاری  سایر ارگانها مرتبط در این زمینه را می طلبد.

وی مبارزه با مواد دخانی را منحصر به هفته ملی بدون دخانیات ندانست و گفت: قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات برابر ماده 7 و 8  و 9 آیین نامه اجرایی این قانون بمنظور حفظ سلامت عمومی بویژه محافظت در مقابل استنشاق تحمیلی دود محصولات دخانی استعمال این مواد در اماکن عمومی ممنوع بوده و مسئولیت اجرای ممنوعیت مندرج در قانون با مدیران یا متصدیان یا کار فرمایان مربوطه است.

غریب پور با اشاره به توزیع 6هزار پوستر با موضوع ممنوعیت استعمال دخانیت در مراکز عمومی بندرعباس گفت: عرضه مواد دخانی "قلیان " در اماکن عمومی و مراکز توزیع مواد غذایی حاشیه امنی نداشته و مشمول برخورد و جرایمه سنگین است.

مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت بندرعباس در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه اجرای این طرح همچنان تداوم دارد افزود: متخلفان در این زمینه توجه داشته باشند که در صورت تکرار در هر بار معرفی به دادگاه محکوم به پرداخت جریمه از مبلغ 230میلیون ریال تا 260میلیون ریال می شوند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «27 واحد سفره‌خانه در بندرعباس پلمب شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات