شهردار نراق: احیای بافت تاریخی نراق نیازمند اعتبارات ویژه است

شهردار نراق شهردار نراق گفت: احیای بافت تاریخی نراق نیازمند اختصاص اعتبارات ویژه است و نمی توان تنها به منابع محلی بسنده کرد چراکه نراق، میراث ملی متعلق به تمام کشور است.

محمود مرادی در همایش شهرداران استان مرکزی با حضور در غرفه تسنیم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به تخصیص منابع مالی ویژه به منظور احیای بافت تاریخی شهر نراق اظهار داشت: شهر نراق یکی از شهرهای قدیمی استان مرکزی است که سالیانه تعداد زیادی از گردشگران برای بازدید به آن مراجعه می‌کنند.

وی افزود: در این شهر آثار تاریخی بسیاری وجود دارد که قدمت آنها به هزاران سال پیش باز می‌گردد و در حال حاضر بافت تاریخی این شهر نیازمند اختصاص اعتبارات ویژه است.

شهردار نراق تصریح کرد: آنچه که مشخص است میزان درآمدهای محلی مربوط به شهرداری‌ها به آن میزان نیست که بتوانیم این نیازها را پاسخ دهیم پس می‌طلبد که نگاه ویژه‌ای به این موضوع شود.

محمودی با اشاره به کسب مقام شهر نراق در مسابقه ملی جستار گفت: خوشبختانه ما در سال گذشته توانستیم در مسابقه ملی جستار که مربوط به جست‌وجوی کیفیت پیرامون پروژه‌های شهری بود موفق به دریافت جایزه شویم.

شهردار نراق با اشاره به راه‌اندازی پروژه‌های درآمدزا گفت: به دنبال ایجادپروژه‌های درآمدزا در نظر داریم طرح 30 هکتاری پارک جنگلی گیاهان مثمر را با جمع‌آوری آب‌های روان راه‌اندازی کنیم که در حال حاضر 10 هکتار ایجاد کرده‌ایم.

وی افزود: در راستای ایجاد طرح‌های درآمدزا 2گونه زرشک و گل‌محمدی در زمین‌های این شهر کشت شده که بتوانیم از محل درآمدهای موجود صرف خدمات دهی شهری کنیم.

شهردار نراق تصریح کرد:در سال گذشته توانستیم از زمین‌های موجود میزان 1تن گل محمدی برداشت کنیم که در 5سال آینده به دنبال این هستیم که آنرا به 5تن ارتقا دهیم.

محمودی با اشاره به راه اندازی کارخانه گل‌محمدی گفت: در کنار برداشت گلمحمدی کارخانه گلاب گیری با ظرفیت 1 تن گل محمدی به 3تن گلاب در حال فعالیت است که توانسته بیش از 10 اشتغال مستقیم ایجاد کرده و در دو سال آینده از پروژه‌های مهم درآمدزایی شهر نراق است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شهردار نراق: احیای بافت تاریخی نراق نیازمند اعتبارات ویژه است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات