1200 مددجوی کمیته امداد استان لرستان به اردوهای زیارتی اعزام می‌شوند

اوقات فراغت گلستان مدیر امور فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان گفت: ۱۲۰۰ نفر از بانوان تحت پوشش کمیته امداد استان لرستان امسال به اردوهای زیارتی اعزام می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، عصر امروز در آستانه آغاز ایام اوقات فراغت جوانان جلسه کمیته اوقات فراغت و آسیب‌های اجتماعی ستاد ساماندهی امور جوانان با حضور نمایندگان دستگاه‌های عضو در محل سالن اجتماعات اداره کل ورزش و جوانان لرستان برگزار شد.

بهنام فروتن نیا مدیر امور فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان در این جلسه اظهار داشت: امسال بیش از 12 هزار دانش‌آموز دختر و پسر جامعه هدف ما هستند که برنامه‌های اوقات فراغت برای آن‌ها برگزار می‌کنیم.

وی با بیان اینکه کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان 23 پایگاه سیار به‌ ویژه در نقاط دوردست دارد افزود: بیشتر برنامه‌ریزی ما برای اوقات فراغت توجه به اقتصاد مقاومتی و مهارت‌های فنی و حرفه‌ای است و اعتبارات خوبی هم برای این بخش در نظر گرفته‌ شده است.

مدیر امور فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان با اشاره به اینکه تمام اردوهای این نهاد به مشهد مقدس متمرکزشده است، عنوان کرد: طی سال گذشته 480 دانش‌آموز و 240 دانشجو را به مشهد مقدس اعزام شد.

اعزام 1200 مددجوی کمیته امداد به اردوهای زیارتی

وی به تعداد فراوان خانم‌های بازمانده از تحصیل در لرستان اشاره کرد و گفت: برنامه‌ریزی کردیم که هزار و 200 نفر از این بانوان را طی امسال به اردوهای زیارتی اعزام کنیم.

اردشیر ویسکرمی کارشناس برنامه‌ریزی فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی لرستان نیز در این جلسه اظهار داشت: سامانه ورزش و جوانان که از سال گذشته قطع‌شده برای ارزیابی و آسیب‌شناسی برنامه‌های اوقات فراغت بسیار خوب بود.

وی موازی‌کاری و چندصدایی را از مشکلات اصلی برنامه‌های اوقات فراغت استان دانست و افزود: تدبیری اندیشیده شود که برنامه‌های دستگاه‌های اجرایی هم‌پوشانی شود تا هم کیفی‌سازی شده و هم از منابع و اعتبارات درست استفاده شود.

لزوم کیفی‌سازی برنامه‌های اوقات فراغت جوانان

کارشناس برنامه‌ریزی فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی لرستان عنوان کرد: پیشنهاد می‌کنیم تیم‌های ارزیابی و بازرسی تحت نظر همین کمیته در راستای کیفی سازی فعالیت‌ها و برنامه‌ها تشکیل شود.

وی با اشاره به اینکه اداره کل تبلیغات اسلامی هرساله در ایام اوقات فراغت بین 15 هزار تا 20 هزار مخاطب دارد، بیان کرد: 12 تا 13 هزار نفر هرساله در برنامه‌های قرآنی این اداره کل شرکت می‌کنند.

ویسکرمی بابیان اینکه برنامه‌های آموزشی از 20 تیر هرسال تا یک شهریور برگزار می‌شوند، گفت: پس از اول شهریور هرسال برنامه‌ها در قالب اردوهای برون‌استانی ادامه پیداکرده و بین 200 تا 500 نفر به اردو اعزام می‌شوند.

عزت‌الله درگاهی کارشناس هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان نیز در این جلسه اظهار داشت: محوریت کلاس‌های فرهنگی هنری این اداره کل در ایام اوقات فراغت از سال گذشته به کانون‌های فرهنگی هنری مساجد داده‌شده است.

وجود 300 کانون فرهنگی هنری در سطح استان لرستان

وی افزود: 300 کانون فرهنگی هنری در سطح شهرها و روستاهای استان وجود دارد که در ایام اوقات فراغت کلاس‌های قرآن، نهج‌البلاغه، خوشنویسی، فیلم، عکس در آن‌ها برگزار می‌شود.

کارشناس هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان بابیان اینکه مدرسان کلاس‌های اوقات فراغت تخصص کافی ندارند، عنوان کرد: بیشتر کسانی که به این کلاس‌ها می‌روند برای بار اول است که شرکت می‌کنند و اگر مدرس کلاس تخصص داشته باشد فرد ترغیب شده و ممکن است پس از ایام اوقات فراغت نیز فراگیری رشته موردنظر را ادامه دهد.

مریم عسگری کارشناس جوانان جمعیت هلال‌احمر لرستان نیز در این جلسه اظهار داشت: جمعیت هلال‌احمر استان 12 هزار عضو جوان دارد که در شاخه‌های دانشجویی، دانش‌آموزی، طلاب و شاخه جوانان دسته‌بندی‌شده‌اند که برای هرکدام با توجه به موقعیتشان برنامه آموزشی برگزار می‌کند به طوری که دانش‌آموزان و دانشجویان نیز برنامه‌های آموزشی امداد، کلاس‌ها و مسابقات ورزشی و برنامه‌های اردویی برگزار می‌کند.

راه‌اندازی کاروان‌های نیکوکاری در استان لرستان

وی بابیان اینکه از طلاب بیشتر در مباحث آموزشی برای روستاها و مراکز فرهنگی استفاده می‌شود، عنوان کرد: راه‌اندازی کاروان‌های نیکوکاری از دیگر برنامه‌های ماست که نیروهای داوطلب در روستاها فعالیت‌هایی مانند ویزیت رایگان یا تست قند خون انجام می‌دهند.

کارشناس جوانان جمعیت هلال‌احمر لرستان به برگزاری مسابقه امدادی "دادرس" اشاره کرد و افزود: در پایان ایام اوقات فراغت نیز از فعالان اوقات فراغت تقدیر به عمل می‌آید.

حمیدرضا درویش پور معاون رفاه اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان نیز در این جلسه اظهار داشت: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان طی سال گذشته بیش از 30 برنامه در حوزه‌های مختلف برگزار کرده است.

وی افزود: برنامه دو صحرانوردی کارگران کشور در با حضور 180 ورزشکار از سراسر کشور سال گذشته در دلفان برگزار شد.

اجرای برنامه‌های اوقات فراغت برای افراد کم‌بضاعت

معاون رفاه اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به اینکه کوه‌پیمایی بزرگ کارگری 95 با حضور بیش از 500 نفر برگزار شده است، عنوان کرد: برنامه‌هایی برای افراد کم‌بضاعت در ایام اوقات فراغت نیز داریم که ثبت‌نام از آن‌ها آغازشده است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته برنامه‌های قرآنی برای چهار هزار نفر برگزارشده است، بیان کرد: برای سال95  با حکم وزیر مقررشده که با 11 دستگاه رفاه اجتماعی زیرمجموعه برنامه داشته باشیم.

حجت‌الله یونسی معاون دانشجویی دانشگاه لرستان نیز در این جلسه اظهار داشت: سال گذشته 70 میلیون تومان برای زمین چمن دانشگاه هزینه کردیم و یکی از بهترین زمین‌های فوتسال را داریم که در اختیار سایر دستگاه‌ها هم قرار خواهیم داد.

وی افزود: اگر سامانه ملی قطع‌شده است اداره کل ورزش جوانان لرستان یک سامانه بومی راه‌اندازی کند که اطلاعات فعالیت‌ها در آنجا بارگذاری شود.

لزوم استفاده از فضای رسانه‌ای برای اطلاع‌رسانی‌های برنامه‌های اوقات فراغت

یونسی بر استفاده از فضای رسانه‌ای و مجازی برای اطلاع‌رسانی‌های برنامه‌های آموزشی و اوقات فراغت تأکید کرد و گفت: اگر این‌گونه عمل کنیم در سال‌های آینده به آمار نیازی نیست و رشد فرهنگی و اخلاقی خروجی ما خواهد بود.

پرویز نصر الهی کارشناس مسئول تربیت‌بدنی اداره کل آموزش‌وپرورش لرستان نیز در این جلسه اظهار داشت: آموزش‌وپرورش سه کانون ورزشی دارد.

وی بابیان اینکه اولین کانون ورزشی آموزش‌وپرورش درون مدرسه‌ای است، افزود: مدارسی که مستعد برگزاری مسابقات ورزشی و برنامه‌های اوقات فراغت هستند را شناسایی کرده و با گرفتن مبالغ ناچیز از دانش‌آموزان هم در طول سال تحصیلی و هم در ایام اوقات فراغت برنامه‌ها اجرا می‌شوند.

کارشناس مسئول تربیت‌بدنی اداره کل آموزش‌وپرورش لرستان بابیان اینکه دومین کانون‌های ورزشی آموزش‌وپرورش در سالن‌های ورزشی این اداره کل هستند، عنوان کرد: سومین کانون‌ها، کانون‌های ویژه هستند که با کمک اداره کل ورزش و جوانان دانش‌آموزان مستعد را شناسایی کرده و برای قهرمان‌پروری تلاش می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه حدود 600 برنامه در 30 رشته ورزشی برای دانش‌آموزان برگزارشده است، بیان کرد: نبودن مفهوم اوقات فراغت، ناتوانی در تنظیم اوقات فراغت به نحو مطلوب، عدم وجود امکانات و عدم تعامل بین دستگاه‌ها و جزیره‌ای عمل کردن آن‌ها از مشکلات حوزه اوقات فراغت جوانان هستند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «1200 مددجوی کمیته امداد استان لرستان به اردوهای زیارتی اعزام می‌شوند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات