درگیری شدید نیروهای عراقی در ورودی‌های شهر فلوجه

یک مقام نیروهای داوطلب مردمی عراق از درگیری سنگین یگان‌های مبارزه با تروریسم و واکنش سریع پلیس فدرال عراق با تروریست‌های داعش در ورودی‌های شهر فلوجه خبر داد. به گزارش نامه نیوز، "ابوجعفر الاسدی" سخنگوی رسمی نیروهای داوطلب مردمی عراق جدیدترین وضعیت عملیات آزادسازی شهر فلوجه را تشریح کرد و در این خصوص گفت: مرحله آخر عملیات آزادسازی فلوجه و پیشروی به‌سوی مرکز شهر ساعات اولیه صبح امروز آغاز شد و یگان‌هایی از نیروهای مبارزه با تروریسم و واکنش سریع پلیس فدرال پیشروی به‌سمت مرکز شهر را آغاز کردند.

وی در خصوص مأموریت‌های نیروهای داوطلب مردمی گفت: نیروهای داوطلب مردمی نیز همچنان به پیشروی در منطقه "السقلاویه" و پیشروی به‌سوی مرکز این منطقه ادامه می‌دهد، هدف ما جدا کردن منطقه سقلاویه از فلوجه و در نهایت تکمیل محاصره شهر فلوجه و قطع کردن تمام خطوط امدادی داعش است. نیروهای داوطلب مردمی به این ترتیب وظیفه پشتیبانی از نیروهایی را که به‌سمت مرکز شهر در حرکت هستند به‌عهده دارند.

او خبر داد که نیروهای ارتش عراق تا به این لحظه وارد مرکز شهر نشده‌اند و توضیح داد: در ساعت‌های ابتدایی عملیات پیشروی به‌سوی مرکز شهر قرار داریم و نیروهای عراقی تاکنون وارد شهر نشده‌اند بلکه درگیری‌های سنگینی در ورودی‌های شهر در جریان است. این نیروها از محورهای مختلفی به‌سوی مناطق "حی الشهدا"، "النعیمیه" و پل "التفاح" و پس از آن به‌سوی مرکز شهر پیشروی خواهند کرد.

ابوجعفر الاسدی حجم مقاومت تروریست‌ها در برابر پیشروی نیروهای عراقی را این‌گونه توصیف کرد: طی هفته گذشته تروریست‌های داعشی در برخی مناطق با ساخت هزاران تله انفجاری، مستقر کردن تک‌تیراندازها در مناطق مختلف، استفاده از خودروهای بمب‌گذاری شده انتحاری و به کار بردن تونل‌ها و خندق‌ها بهشدت در برابر پیشروی نیروهای ما مقاومت کرد اما مجاهدت‌ها و قهرمانی‌های فرزندانمان در نیروهای داوطلب مردمی باعث شد تا موفق شویم تمام خطوط دفاعی دشمن را در هم بشکنیم، امروز درگیری ما با تروریست‌های داعشی مستقر در اطراف شهر فلوجه رو در رو شده است. نیروهای ما تنها چند صد متر با مناطق مسکونی شهر فلوجه فاصله دارند.

وی ادامه داد: نیروهای نظامی عراق نیز امروز هنگام ورود به شهر فلوجه با مقاومت تروریست‌ها روبه‌رو شدند، طی روزهای گذشته در رویارویی‌های مستقیم با داعش هنگامی که تعدادی از نیروها و تجهیزاتشان از بین می‌رفت فوراً به نیروهای باقی‌مانده دستور عقب‌نشینی به داخل شهر را می‌دادند زیرا دفاع از مرکز شهر فلوجه برای آنها بسیار مهم است، پیش‌بینی می‌کنیم که درگیری‌های شدیدی در داخل شهر رخ دهد، با وجود این، نیروهای ما در ارتش، یگان‌های مبارزه با تروریسم، پلیس فدرال و نیروهای داوطلب مردمی از آمادگی خوبی برای این درگیری برخوردار هستند و گمان می‌کنم تنها چند روز با پیروزی نهایی فاصله داشته باشیم.

سخنگوی رسمی نیروهای داوطلب مردمی در بخش دیگری از سخنان خود در باره ورود نیروهای داوطلب به مرکز شهر فلوجه گفت: اگر از ما خواسته شود که وارد شهر فلوجه شویم این کار را انجام خواهیم داد، مأموریت اصلی ما پشتیبانی از یگان‌های نظامی شرکت کننده در پاک‌سازی مرکز شهر است اما اگر نیروهای نظامی به کمک مستقیم ما نیاز داشته باشند و در این خصوص دستوری از فرماندهی‌کل به ما داده شود به‌طور حتم وارد فلوجه خواهیم شد.

وی تأکید کرد: ما هیچ هماهنگی با نیروهای موسوم به ائتلاف بین المللی نداریم و از همین رو اطلاعی از مشارکت یا عدم مشارکتشان در این عملیات را در اختیار نداریم، نیروهای داوطلب مردمی در عملیات خود بر نیروی هوایی عراق تکیه دارد و در این زمینه با آنان هماهنگی‌هایی داریم.

الاسدی به فرار تروریست‌های داعشی از فلوجه اشاره کرد و توضیح داد: هنگام آغاز عملیات آزادسازی فلوجه و حتی پیش از آن، هنگامی که تروریست‌ها یقین پیدا کردند فلوجه را از دست خواهند داد تعدادی از فرماندهانشان از این شهر گریختند؛ معمولاً این افراد به‌سمت جزیره خالدیه و منطقه القائم یا موصل می‌گریزند. برای آنان روشن است که با وجود این حجم بسیار زیاد نیروهای مسلح عراقی و استقرار بسیار گسترده نیروهای داوطلب مردمی در اطراف شهر طی روزهای کمی شهر از کنترلشان خارج خواهد شد و این باعث شد تا پیش از آغاز عملیات دچار فروپاشی شده و بسیاری از آنان فرار کنند.

وی در پایان گفت: در تمام عملیات گذشته تنها پس از 2 الی 3 ساعت درگیری با تروریست‌های داعش خطوط دفاعی‌شان درهم می‌شکند. توسط هواپیماهای بدون سرنشین خود فرار تروریست‌ها که خصوصاً شب‌‌هنگام مناطقشان را گاهی همراه با خانواده‌هایشان ترک می‌کنند مشاهده می‌کنیم.


[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «درگیری شدید نیروهای عراقی در ورودی‌های شهر فلوجه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات