وزیر ارشاد عصبانی، شورای پروانه نمایش را پرپر کرد

تغییرات گسترده در شورای پروانه نمایشگروه فرهنگی مشرق- در حالی که فیلم مانی حقیقی روز به روز پرفروش‌تر می‌شد، اعتراض‌هایی از گوشه و کنار به فیلم «50 کیلو آلبالو» وارد شد. این اعتراض‌ها قدم به قدم جدی‌تر شد و حتی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) یک پیاله آلبالوی فاسد را در اعتراض به اکران این فیلم به حجت الله ایوبی تقدیم کرد هر چند ایوبی سعی می کرد به آرامش از کنار این انتقادات بگذرد اما انتشار غیر رسمی صحبت‌های وزیر ارشاد در دیدار با آیت الله مکارم شیرازی، حواشی فیلم مانی حقیقی را وارد مرحله تازه‌ای کرد.

وزیر ارشاد در این دیدار گفته بود: «اگر از چگونگی این فیلم اطلاع داشتم اجازه ساخت و نمایش آن را نمی دادم.» صحبتی که از سوی وزارت ارشاد تکذیب نشد و مدتی بعد سخنگوی وزارت ارشاد اعلام کرد فیلم مانی حقیقی برای عرضه در شبکه نمایش خانگی باید اصلاح شود. چند روز بعد از مصاحبه با وزیر ارشاد و انتقادات تند او از نمایش فیلم مانی حقیقی نارضایتی علی جنتی از برخی مدیرانش علنی شد.

*تغییرات کلید خورد

نخستین تاثیر این انتقادات در شورای پروانه ساخت وزارت ارشاد دیده شد. این شورا طی هفته های جاری به عینه سخت گیر تر شده و چندین پروژه مهم از جمله فیلم های پیمان معادی و سعید آقاخانی را رد کرده است به جز این دو فیلمنامه شنیده می شود شورای پروانه ساخت نسبت به فیلمنامه های کمدی سخت گیر تر شده است. از آن طرف شورای پروانه نمایش هم محتاط تر از قبل شد و یکی از فیلم های امسال را غیر قابل نمایش اعلام کرده است. هر چند این سختگیری ها هم کارگر نیفتاد و چند روزی است برخی رسانه ها خبر از تغییرات در شورای پروانه ساخت و نمایش داده اند. هر چند پیگیری «سینما» حاکی از این است که با توجه به این که اعضای شورای پروانه ساخت دو ماه است حکم گرفته اند این شورا تغییر نمی کند و تمرکز تغییرات و جا به جایی طر روزهای آینده در شورای پروانه نمایش خواهد بود.

*در انتظار تشکیل کمیسیون فرهنگی

تغییرات شورای پروانه نمایش با دستور مستقیم وزیر ارشاد طی روزهای گذشته کلید خورده است و گزینه های حضور در این شورا در حال بررسی هستند.  هر چند به نظر می رسد چند چهره قدیمی شورای پروانه نمایش که سال هاست در این شورا حضور دارند در دوره جدید فعالیت شورا هم حضور داشته باشند.

*وزارت ارشاد در موضع دفاع

وزارت ارشاد دولت یازدهم ام قدم در راه وزارت ارشاد دولت دهم گذاشته که بعد از اعتراضاتی که نسبت به برخی فیلم ها صورت گرفت در سال آخر فعالیتش وارد موضع احتیاط شد تا در ان سال سینمای ایران به سمت احتیاط بیشتر و فیلم های خنثی برود. به نظر می رسد اتفاقات چهار سال قبل در حال تکرار است و وزارت ارشاد در سال آخر فعالیتش در مقابل انتقادات در موضع دفاعی فرو رفته و بعد از یک نوروز پرفروش شو تولید تعدادی فیلم موثر، خطر خنثی شدن فیلم ها سینمای ایران را تهدید می‌کند.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیر ارشاد عصبانی، شورای پروانه نمایش را پرپر کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات