مصالحه وطنی در معظمیه دمشق+عکس

گروه بین الملل مشرق- پس از ماهها محاصره و درگیری میان نیروهای ارتش و بسیج مردمی سوریه با تروریستهای تکفیری ارتش آزاد، القاعده و داعش در منطقه "المعظمیه شام" واقه در حاشیه جنوب غربی شهر دمشق ساعتی پیش با خروج آخرین واحد از عناصر گروههای تکفیری از این منطقه پرچم سوریه بر فراز ساختمانهای آن بر افراشته شد.
مصالحه وطنی در معظمیه دمشق+عکس
بنابر این گزارش، مذاکرات برای اجرای مجدد طرح آشتی ملی (المصالحه الوطنی) در منطقه معظمیه شام از دو هفته پیش با وساطت بزرگان و شیوخ منطقه نزد دولت سوریه آغاز شده و در نهایت با اخراج صدها تروریست تکفیری از این منطقه آراشم  وامنیت به آن بازگشت. ارتش سوریه متعهد شد یک نیروی نظامی 500 نفره تحت اشراف بسیج مردمی (دفاع الوطنی) برای حفظ امنیت آن از میان جوانان معظمیه تشکیل دهد. منطقه معظمیه از سه ماه پیش در پی هجوم تروریستهای تکفیری از منطقه داریا از طرح آشتی ملی خارج شده و از سوی نیروهای دولتی برای جلوگیری از گسترش بحران به سایر مناطق دمشق محاصره شده بود. هم اکنون دستگاههای راهسازی شهرداری دمشق در حال تخریب سنگرها و خاکریزهای احداث شده تروریستها برای تسهیل عبور و مرو مردم هستند.
مصالحه وطنی در معظمیه دمشق+عکس
مصالحه وطنی در معظمیه دمشق+عکس
مصالحه وطنی در معظمیه دمشق+عکس
مصالحه وطنی در معظمیه دمشق+عکس

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مصالحه وطنی در معظمیه دمشق+عکس» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات