ظریف با معاون اول نخست وزیر و وزیر فرهنگ لهستان دیدار کرد

به گزارش خبرنگار اعزامي مهر به لهستان، محمدجواد ظريف وزير امور خارجه كشورمان در دومين روز سفر خود به ورشو، با گلینسکی معاون اول نخست وزیر و وزیر فرهنگ لهستان دیدار و در خصوص همکاری های دو کشور در حوزه های مختلف فرهنگی و اقتصادی گفتگو و رایزنی کرد.

وی در این ملاقات با اشاره به روابط تاریخی فرهنگی ایران و لهستان و تقدیم نمونه ای از تمبرهای منتشر شده در ایران از کودکان لهستانی حاضر در یتیم خانه لهستانی ها در اصفهان گفت: ایرانیان خاطرات خوبی از لهستانی هائی دارند که در جنگ جهانی به ایران آواره شدند و هنر و ورزش معاصر ایران از این حضور تاثیر مثبت پذیرفته و این یک زمینه مثبت فرهنگی از لهستان در ایران است.

وزیر امور خارجه همچنین بر آمادگی ایران برای گسترش همکاری های فرهنگی و جهانگردی و اقتصادی دو کشور تاکید و خواهان همکاری دولت لهستان در زمینه ارائه تسهیلات کنسولی بهتر به جهانگردان و بازرگانان ایرانی و برقراری روابط کارگزاری بانکی میان دو کشور شد.

وزیر فرهنگ لهستان نیز با تاکید بر سیاست دولت لهستان در زمینه گسترش همکاری ها در تمامی حوزه های فرهنگی و سیاسی و اقتصادی، از ملت ایران بخاطر کمک به ملت لهستان در سخت ترین شرائط تشکر و با اشاره به برخی زمینه های همکاری فرهنگی دو کشور در حوزه تهیه فیلم مشترک و آموزش زبان فارسی و لهستانی در دانشگاههای دو کشور گفت: روابط فرهنگی می تواند زمینه ساز گسترش روابط اقتصادی دو کشور نیز باشد.
معاون وزیر خزانه داری لهستان نیز که در این ملاقات حضور داشت با اشاره به اهمیت برقراری روابط کارگزاری بانکی میان دو کشور، آمادگی دولت لهستان برای گسترش همکاری های اقتصادی با ایران و تسهیل و تسریع در برقراری روابط بانکی را اعلام کرد.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ظریف با معاون اول نخست وزیر و وزیر فرهنگ لهستان دیدار کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات