متروکه های شگفت انگیز (1)

این سری مطالب، تصاویری از مکان‌هایی اسرارآمیز را نشان می‌دهد که کاملاً به حال خود رها شده‌اند. چه داستان‌ها و نجواها که در میان تَرَک‌ها و گرد و خاک‌های این مکان‌ها پنهان است. از مردمانی که روزی در آن زندگی کرده‌اند، شاد شده‌اند و وحشت کردند. از منظری، می‌توان به این تصاویر این‌گونه نگریست که پس از رها شدن توسط انسان‌ها، این اماکن به آرامی به دامن مادر طبیعت بازمی‌گردند و جزئی از آن می‌شوند. برترین ها: یک‌دفعه چشم روی هم می‌گذاری و همه‌چیز عوض شده. کاغذ عکس‌های کودکی زرد شده‌اند و بچه‌ها بزرگ‌سال‌ند. خانه‌ی نوسازی که برادر دوساله‌ات به نرده‌ی ایوانش تکیه داده، دیگر تازه نمی‌نماید و نهال‌های باغچه، درخت شده‌اند. زمان، بر همه‌چیز سپری شده، شاید بچه‌ها و خانه‌های عکس‌های قدیمی بخشی سرنوشت‌ساز در تاریخ نشده‌اند، اما برای کسانی‌که آن افراد را می‌شناسند، خاطرات و داستان‌هایی را زنده می‌کند و آن‌وقت آن لبخند بزرگ روی چهره‌ی بیننده و آن خیره ماندن به جایی نامعلوم، دیگر بی‌معنی نیست. معنی‌اش داستان‌هایی است که خودش از آن آگاه است. از بسیار گذشته، وقتی کسی دیگر بود!

این سری مطالب، تصاویری از مکان‌هایی اسرارآمیز را نشان می‌دهد که کاملاً به حال خود رها شده‌اند. چه داستان‌ها و نجواها که در میان تَرَک‌ها و گرد و خاک‌های این مکان‌ها پنهان است. از مردمانی که روزی در آن زندگی کرده‌اند، شاد شده‌اند و وحشت کردند. از منظری، می‌توان به این تصاویر این‌گونه نگریست که پس از رها شدن توسط انسان‌ها، این اماکن به آرامی به دامن مادر طبیعت بازمی‌گردند و جزئی از آن می‌شوند.

مثل همیشه منتظر نظرات، انتقادات و پیشنهادات سازنده شما عزیزان هستیم.

******
ویرانه های پوشیده از گیاه قلعه پرچین (Gwrych Castle) - انگلیس.

زیبایی های متروکهمعبد زیبای مارینرا - اسپانیا.

زیبایی های متروکهاین خانه روزی متعلق به یک خانواده پادشاهی بوده است که در سال 1997 به یک متروکه تبدیل شد - لهستان.

زیبایی های متروکههتل دل سالتو - کلمبیا.

زیبایی های متروکهعمارت خالی از سکنه - بلژیک.

زیبایی های متروکهاستادیوم سیلور دام - دیترویت، آمریکا.

زیبایی های متروکهقلعه ای متروکه در اوکراین.

زیبایی های متروکهمعدن متروکه در کوه های اورال - روسیه.

زیبایی های متروکهعمارت وزارت کشاورزی - ویرجینیا، آمریکا.


زیبایی های متروکهمعبد بزرگ پترا - اردن.
زیبایی های متروکهدرون یک پایگاه تولید انرژی - بلژیک.

زیبایی های متروکهشهر زیر آبی چی چنگ که به خاطر یک حادثه 50 سال قبل به زیر آب رفت - چین.

زیبایی های متروکهتونل مانتیگوئرا که از سال 1991 متروکه می باشد. این تونل ایالت میناس گریس و سائو پائولو را در برزیل به هم متصل می کند.

زیبایی های متروکهکشتی های رها شده در جزیره مورتون - استرالیا.

زیبایی های متروکهشهر گمشده - الجزایر.

زیبایی های متروکه

[ منبع این خبر سایت برترین ها-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان « متروکه های شگفت انگیز (1) » اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات