بیانیه جمعیت الوفاق در اعتراض به حکم صادر شده

به گزارش «شیعه نیوز»، دادگاه تجدیدنظر بحرین، حکم حبس «شیخ علی سلمان» دبیر کل جمعیت الوفاق را به 9 سال افزایش داد.

شیخ علی سلمان دبیر کل جمعیت الوفاق، بزرگترین جمعیت سیاسی معارض در بحرین است که در بازداشت به سر می‌برد.

دولت بحرین دی ماه سال 93 (اوایل 2015) شیخ علی سلمان را به اتهام اقدام علیه امنیت ملی دستگیر کرده بود.

بیانیه جمعیت الوفاق در اعتراض به حکم صادر شده

جمعیت «الوفاق» بحرین حکم صادر شده علیه شیخ «علی سلمان» دبیرکل این جمعیت را محکوم کرد.بر اساس گزارش وبگاه «مرآه البحرین»، در بیانیه این  جمعیت آمده است حکم دادگاه تجدیدنظر و محکوم کردن شیخ سلمان به 9 ماه زندان، رد شده و تحریک‌آمیز و نشان دهنده آن است که دعوت‌ها برای فراهم‌سازی زمینه ویژه راه‌حل‌ها نادیده گرفته می‌شود و بحران سیاسی بحرین در حال افزایش است.

در ادامه این بیانیه آمده است: صادر شدن حکم مذکور علیه شیخ سلمان، عمر بحران سیاسی یمن را بیشتر می‌کند و بحران و نقض حقوق انسانی ادامه‌دارتر می‌شود.

دعوت به تظاهرات در اعتراض به حکم مذکور

همزمان گروه‌های مبارز بحرینی از مردم این کشور دعوت کردند در اعتراض به حکم صادر شده به خیابان‌ها بریزند و اعتراض خود را به تظاهرات مسالمت‌آمیز نشان دهند.

این در حالی بود که در زمان محاکمه شیخ سلمان، آل خلیفه خودروهای زرهی و غیر زرهی بسیاری را در محله‌های مختلف منامه از ترس عکس‌العمل‌های مردمی مستقر کرد.

بیانیه شیخ «عیسی قاسم» در تمجید شیخ علی سلمان

شیخ «عیسی احمد قاسم» دیروز بیانیه‌ای با عنوان «صفت‌های یک مرد» صادر و در آن از شخصیت شیخ علی سلمان تمجید کرد.

شیخ عیسی تاکید کرد: شیخ علی سلمان به دنبال اصلاحات است و با تمام توان آن را دنبال می‌کند، اصلاحات در نظر وی (علی سلمان) آن چیزی است که به نفع همه است، اصلاحات از نظر وی اجرا کردن مساوات و برابری و عدالت است.

شیخ عیسی قاسم افزود: شیخ سلمان به حقوق برادری دینی ، برادری انسانی و نیز برادری شهروندی اعتقاد دارد و وی از جمله کسانی است که ضامن ثبات و امنیت و نیز باعث افتخار است.

انتهای پیام/ 852

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بیانیه جمعیت الوفاق در اعتراض به حکم صادر شده» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات