فعال سیاسی اصولگرا: مجلس دهم به بحث گردشگران خارجی ورود کند

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، حسین کنعانی مقدم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از موضوعات مختلف سخن گفت از مخالفت با برجام که یک جرم محسوب می شود تا راهکارهای شکست پروژه ایران هراسی و ضرورت ورود مجلس دهم به موضوع گردشگری برای افزایش رونق اقتصادی کشور .
وی تاکید کرد : علاوه بر برجام، یکی از بهترین راههای شکست پروژه ایران هراسی ورود گردشگران خارجی به کشور است.

** مجلس دهم به بحث گردشگری ورود پیدا کند
کنعانی مقدم گفت: مجلس دهم حتما باید به مساله گردشگری ورود پیدا کند. طبق اعلام وزیر راه و ترابری در این شرایط بد اقتصادی، شهروندان ایرانی سالانه چندین میلیارد دلار ارز کشور را برای مسافرت های خارجی خرج می کنند. آیا این به اقتصاد کشور ما ضربه نمی زند؟
دبیر کل حزب سبز ایران اسلامی تاکید کرد: اگر به صنعت گردشگری توجه کنیم بسیاری از جهانگردها به جای اینکه بروند ترکیه،به ایران می آیند؛ چون ایران سرزمین بکرتری برای جهانگردی است و جاذبه های طبیعی ؛تاریخی و فرهنگی بیشتری برای گردشگران دارد.
این فعال سیاسی ادامه داد: به طور قطع، درآمد ما از گردشگری به مراتب بیشتر از نفت خواهد بود. توجه به صنعت توریسم لازمه یک اقتصاد پایدار و باثبات و از ارکان اقتصاد مقاومتی است.
دبیر کل حزب سبز افزود: این نگرانی در بین مسئولین کشور وجود داد که در صورت ورود گردشگران خارجی، فساد در کشور گسترش خواهد یافت. به نظر من با استفاده از گردشگری اسلامی چنین نگرانی وجود نخواهد داشت. در دنیا بیش از یک میلیارد مسلمان وجود دارد که می توان با جذب بخشی از آنها اقتصاد کشور را متحول کرد.
وی تصریح کرد: اگر همین فردا اعلام کنیم که مسلمانان برای ورود به کشور نیاز به ویزا ندارند بسیاری از آنها روانه ایران خواهند شد. در ضمن نباید نگران ورود تروریست های داعش و القاعده از این طریق به کشور بود چرا که این افراد هیچ وقت از مجاری قانونی وارد کشور نمی شوند چون به راحتی توسط دستگاههای اطلاعاتی شناسایی می شوند. چنانچه کشورهای عضو شینگن ( با وجود آزادی تردد در چارچوب مرزهای خود ) ضریب امنیتی بالایی دارند.
دبیرکل حزب سبز ایران اسلامی گفت: برخورداری از فصول چهارگانه در کشور، قرارداشتن در مسیر جاده ابریشم و چهارراه شرق و غرب موقعیت کم نظیری از نظر جذب گردشگر برای کشور فراهم ساخته است که در صورت رونق می تواند بخش غیر نفتی اقتصاد کشور را متحول سازد.

**دولت بسته جامع گردشگری را ارائه دهد
وی تصریح کرد: در وضعیت کنونی که چهار پنجم صنعت دچار رکود است و اجناس تولیدی روی دست کارخانه ها و صنایع بزرگ و کوچک مانده است و بسیاری از آنها در آستانه ورشکستگی قراردارند، گردشگری آب حیاتی است که به صورت فوری و فوتی می تواند اقتصاد کم جان کشور را رمق بخشد.
کنعانی مقدم ادامه داد: دولت با یاری مجلس دهم باید یک بسته مشخص درباره صنعت گردشگری ارائه دهد. باید برخی قوانین دست و پا گیر حذف شوند تا ورود، اقامت و خروج جهانگردان آسان شود. متاسفانه در این زمینه قوانین دست و پاگیر زیادی داریم. وی افزود: چندی پیش در فرودگاه امام خمینی (ره)، گروهی زن و مرد ژاپنی از جمله یک پیرمرد را دیدم که همه روسری به سر داشتند. پرس و جو که کردم معلوم شد به آنها بسته ای داده و گفته بودند وقتی به ایران رسیدید این را روی سرخود ببندید. به همین خاطر، هم آقایان و هم خانم های ژاپنی روسری سرکرده بودند. یعنی روی بسته ننوشته بودند روسری فقط برای خانم ها است.
وی تصریح کرد: چه اشکالی دارد گردشگران خارجی به ایران بیایند و با فرهنگ و آداب و رسوم ما آشنا شوند.

** مخالفان برجام مجرمند
این فعال سیاسی در ادامه سخنانش با اشاره به موضوع برجام خاطر نشان کرد که مخالفت با برجام ، جرم تلقی می شود.
وی افزود: به اعتقاد من افرادی که با برجام مخالفت می کنند مجرمند. چرا که برجام اکنون دیگر یک قانون است و مخالفت با آن عنوان مجرمانه دارد.
وی افزود: البته بعید می دانم در داخل کشور کسی این عنوان مجرمانه را با خود حمل کند. اما برخی کشورها از اینکه ایران جزیره ثبات و امنیت منطقه باشد ضرر می کنند برای همین ایرانی را می خواهند که همیشه درگیر حوادث و تنش و جنگ باشد.
وی گفت: کشورهایی مثل قطر که در نبود تکنولوژی و تحریم ها میادین مشترک نفتی را غارت کردند اکنون نگران اجرای برجام و ورود سرمایه خارجی به کشور شده اند چون از ورود ایران به عرصه بین الملل نگرانند. ما نیز باید بی توجه به این تنگ نظری ها، فرصت برجام را غنیمت شمرده و اقتصاد کشور را به طور بنیادی تغییر دهیم.
وی تصریح کرد: هنر ماست که برجام را به یک فرصت تبدیل کنیم.

** پروژه ایران هراسی
این فعال سیاسی اصولگرا ادامه داد: صهیونیست ها پروژه اسلام هراسی را راه انداختند و داعش محصول این رویکرد است. آنها با استفاده از شیعه هراسی در عراق و سوریه جنگ راه انداختند. آنها همچنین پروژه ایران هراسی را دنبال می کردند و سعی داشتند نگاههای جهان را به سمت ایران هراسی ببرند که برجام آن را خنثی کرد.
وی تاکید کرد: همان طور که گفتم علاوه بر برجام ورود گردشگران خارجی توطئه ایران هراسی را نیز خنثی می کند.

گفت و گو: ناصر غضنفری
**سیام **3081 **1446

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فعال سیاسی اصولگرا: مجلس دهم به بحث گردشگران خارجی ورود کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات