یک هیات تجاری لهستانی با قابلیت های اقتصادی قزوین آشنا شد

به گزارش ایرنا، سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری قزوین در نشست معرفی قابلیت های اقتصادی قزوین به این هیات تجاری با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های قزوین در حوزه های مختلف، افزود: این استان رتبه بیستم کشور به لحاظ جمعیت و رتبه بیست و ششم به لحاظ مساحت را به خود اختصاص داده اما در بخش تولید ناخالص ملی در رده یازدهم قرار دارد.
عباسعلی درافشانی با اشاره به ظرفیت های قزوین در بخش صنعت، افزود: این استان در تولید شوینده ها، انواع لوح های فشرده CD و DVDرتبه نخست، شیشه و صنایع وابسته به سیلیس رتبه دوم و در تولید کاشی و سرامیک و قطعات خودرو نیز رتبه سوم ایران را به خود اختصاص داده است.
وی از قزوین به عنوان یکی از قطب های کشاورزی ایران یاد کرد و گفت: در تولید مرغ و تخم مرغ قزوین جزو سه استان برتر محسوب می شود.
این مسئول گفت: قزوین در تولید گیاهان علوفه ای رتبه نخست، زیتون رتبه سوم و شیر نیز رتبه هفتم ایران را دارد.
درافشانی به قابلیت های گردشگری قزوین نیز اشاره کرد و گفت: این استان با برخورداری از یک هزار و 300 اثر ثبت شده در فهرست آثار ملی کشور، از این حیث در جایگاه چهارم استان ها قرار دارد.
سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری قزوین به وضعیت علمی- دانشگاهی این استان نیز اشاره کرد و افزود: هم اکنون 60 موسسه آموزش عالی و دانشگاه توسط دولت و بخش خصوصی در قزوین به فعالیت می پردازند و دارای 130 هزار دانشجو هستند.
درافشانی، در بخش دیگری از صحبت های خود افزود: مدیریت ارشد استان قزوین در دوره پسابرجام به جذب سرمایه گذاری های خارجی بسیار راغب است و لهستان می تواند در این زمینه یکی از کشورهای هدف ما باشد.
معاون مارشال منطقه سیلیزیا لهستان نیز در این نشست از علاقه مندی فعالان اقتصادی کشورش برای سرمایه گذاری و توسعه همکاری های بازرگانی و صنعتی با ایران از جمله قزوین خبر داد.
دوم براووآ ( Dom Brova) از سیلیزیا به عنوان یکی از استان های صنعتی و کشاورزی لهستان نام برد و گفت: این ایالت دارای 4.5 میلیون جمعیت است و بیشتر اشتغال مربوط به این منطقه به حوزه معدن و فولاد اختصاص دارد.
وی با بیان اینکه این ایالت سالیانه پذیرای شش میلیون گردشگر است، افزود: سیلیزیا در زمینه کشاورزی از جمله در تولید گندم، ذرت و پرورش طیور نیز از قابلیت های زیادی برخوردار است.
در این نشست، توانمندی های اقتصادی قزوین در حوزه های مختلف برای هیات تجاری لهستانی تشریح و زمینه های همکاری بین دو طرف مورد بررسی قرار گرفت.
هیات تجاری لهستان به منظور آشنایی با ظرفیت های اقتصادی قزوین و عقد تفاهم نامه همکاری در زمینه های بازرگانی و سرمایه گذاری به قزوین سفر کرده است.
لهستان با 38 میلیون نفر به مرکزیت ورشو یکی از اعضای اتحادیه اروپا است و در شرق قاره سبز قرار دارد.
3013/ 6128

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «یک هیات تجاری لهستانی با قابلیت های اقتصادی قزوین آشنا شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات