ظریف:بحران های غرب آسیا راه حل نظامی ندارد

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، محمد جواد ظریف در ادامه دیدارهای خود با مقامات لهستانی، به دیدار رئیس امنیت ملی این کشور رفت و روابط دیپلماتیک ایران و لهستان را پانصد و چهل ساله و روابط دو ملت را بسیار قدیمی تر از آن دانست.
وزیر خارجه با اشاره به تجربیات مشابه تاریخی دو ملت در ایستادگی در برابر متجاوزان در جنگ جهانی و جنگ تحمیلی هشت ساله گفت ما با توجه به تجربه تلخ جنگ تحمیلی و حمایت جهان از متجاوز، برنامه دفاعی خود را متکی به امکانات داخلی بنا نهاده ایم.
ظریف تاکید کرد: ترویج رواداری و اسلام حقیقی و جلوگیری از اعمال خشونت توسط مسلمانان و علیه مسلمانان را مهم دانسته و گفت در این موضوع ارتباطی نزدیک میان فرهنگ و امنیت وجود دارد. وزیر خارجه ابراز امیدواری کرد روابط دو کشور در همه زمینه ها گسترش یابد.

**تمایل لهستان برای گسترش روابط سیاسی،امنیتی و فرهنگی
رئیس دفتر امنیت ملی لهستان استقبال گرم ایران از آوارگان لهستانی در جنگ جهانی دوم را سرمایه روابط دو کشور دانست که هیچگاه فراموش نخواهد شد.
وی با ابراز خوشحالی از توافق هسته ای ایران، آن را دستاورد بزرگ ایران و جامعه بین المللی معرفی و بر تمایل کشورش برای گسترش روابط سیاسی امنیتی فرهنگی و اقتصادی با ایران تاکید کرد.
وی همچنین ابراز امیدواری کرد سفر دکتر ظریف موجب گشایش حوزه های جدید در همکاری های دو کشور شود.
سیام*1429

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ظریف:بحران های غرب آسیا راه حل نظامی ندارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات