چاپ اولین لاک ۳بعدی مصنوعی برای یک لاک پشت آسیب دیده -آکا

سایت علمی ، اخبار علمی آکااخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش فناوری شخصی:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- گروهی از فعالان محافظت از حیوانات برای لاک پشتی به نام فرد که لاکش را در آتش سوزی جنگل های برزیل از دست داده بود، لاکی جدید و مصنوعی چاپ کردند.

,اولین,۳بعدی,مصنوعی,[categoriy]

چاپ اولین لاک ۳بعدی مصنوعی برای یک لاک پشت آسیب دیده

چاپ اولین لاک ۳بعدی مصنوعی برای یک لاک پشت آسیب دیده -آکااولین,۳بعدی,مصنوعی,آسیب,دیده

آکاایران: چاپ اولین لاک ۳بعدی مصنوعی برای یک لاک پشت آسیب دیده

این لاک اولین لاک چاپ سه بعدی در جهان است که برای یک لاکپشت ساخته شده است. پس از اینکه فرد از شعله های آتش در جنگل های بزریل جان سالم به در برد، توانست از دو ذات الریه شدید و ۴۵ روز گرسنگی نیز جان به در ببرد تا اینکه در نهایت گروهی به نام انتقام جویان حیوانات فرد را یافته و برایش نامی نه چندان خوشایند را براساس شخصیت منفی فیلم کابوس خیابان الم انتخاب کردند.

یکی از اعضای این گروه یک طراح سه بعدی بود از این رو گروه تصمیم گرفت اولین لاک سه بعدی جهان را برای این لاکپشت آسیب دیده طراحی کند و آن را با استفاده از تکنیک چاپ سه بعدی بسازد.

از آنجایی که فرد ۸۵ درصد از لاک خود را از دست داده بود، باید این بخش از بدن او به صورت مجازی و با کمک مقایسه تصاویر فرد با تصاویر لاکپشت های سالم بازسازی می شد. با ثبت ۴۰ عکس از فرد و ۴۰ عکس از لاکپشت های سالم امکان شبیه سازی سه بعدی لاک فرد فراهم شد.

لاک جدید از پلاستیکی ساخته شده است که پایه آن ذرت است و قیمت هر کیلوگرم آن ۱۳۶ دلار است. اما چاپ هر تکه از لاک ۵۰ ساعت زمان برد که نشان از تراکم بالای لاک جدید فرد دارد.

پس از پایان مراحل چاپ، باید لاک روی بدن فرد نصب می شد و پس از آن برای طبیعی تر شدن آن، سطح روی لاک به دقت نقاشی شد. برای نقاشی روی لاک به رنگی نیاز بود که به تدریج باعث خورده شدن مواد چاپی نشود. از این رو در این بخش از نقاشی برزیلی به نام یوری کالدرا کمک گرفته شد تا با استفاده از رنگی طبیعی و بدون ضرر روی لاک این لاکپشت نقاشی کند.

گروه انتقام جویان حیوانات تاکنون از فناوری برای کمک به حیوانات زیادی استفاده کرده اند، برای مثال برای سه توکان، یک طوطی و یک غاز منقار مصنوعی ساخته اند.[ منبع این خبر سایت آکاایران-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چاپ اولین لاک ۳بعدی مصنوعی برای یک لاک پشت آسیب دیده -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات