رصد یک حفره عظیم روی سطح خورشید / تهدید بزرگ برای زمین -آکا

سایت علمی ، اخبار علمی آکااخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی

,اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,[categoriy]

رصد یک حفره عظیم روی سطح خورشید / تهدید بزرگ برای زمین

اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,رزومه کاری,فرم رزومه,نمونه رزومه کاری,سوالات مصاحبه استخدامی,اخبار روز,اخبار علمی جدید,اخبار علمی روز

آکاایران: رصد یک حفره عظیم روی سطح خورشید / تهدید بزرگ برای زمین

آکاایران  روی سطح خورشید چه خبر است؟

ایسنا گزارش داده که دانشمندان ناسا پس از بررسی اتمسفر یا کرونای خورشید متوجه یک حفره عظیم تیره رنگ در سطح این ستاره شدند. محققان اما می گویند جای نگرانی برای زمینی ها نیست.

 

به گزارش آکاایران حفره عظیم و سیاه رنگ در بخش میانی خورشید تشکیل شده است که از احتمال وقوع یک طوفان خورشیدی قدرتمند خبر می دهد.
تصاویر بدست آمده از کرونای خورشید توسط ماهواره رصد خورشیدی یا SDO شکار شده که حاکی از احتمال وقوع طوفان خورشیدی جدید است.
دانشمندان ناسا معتقدند که حفره های موجود در کرونای خورشید عامل اصلی فوران پلاسمای خورشید در فضا هستند. در بیشتر موارد مقداری از پلاسمای خورشید از نیروی جاذبه این ستاره فرار کرده و به فضای اطراف پرتاب می شود. در واقع پلاسمای فعال خورشید خطرناک ترین تهدید برای ساکنان زمین است.
تصاویر بدست آمده از ماهواره رصد خورشیدی همچنین نشان دهنده نقاط خروج ذرات باردار از سطح خورشید است. خروج این ذرات باعث تیره تر شدن حفره های موجود در کرونا می شود.
تولید بادهای مغناطیسی قدرتمند خورشید هم تعادل میدان مغناطیسی زمین را برهم زده و طوفان مغناطیسی یا جئومغناطیسی ایجاد می کند. در صورت افزایش قدرت بادهای خورشیدی ساکنان زمین با یک تهدید بزرگ مواجه خواهند شد.

 

[ منبع این خبر سایت آکاایران-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رصد یک حفره عظیم روی سطح خورشید / تهدید بزرگ برای زمین -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات