رییس بسیج رسانه سپاه اصفهان: نقش آفرینی رسانه بدون استفاده از نُخبگان ممکن نیست

به گزارش ایرنا، رضا صفری روز دوشنبه در جلسه هم اندیشی ارائه راهکارهای عملی تعامل رسانه ها و نُخبگان جامعه در زمینه اقتصاد مقاومتی افزود: کار رسانه ها بدون استفاده از جریان نُخبگی کشور ابتر است.
وی گفت: تمام رسانه های دنیا از اتاق فکر و متفکران، اندیشمندان و صاحبنظران استفاده می کنند.
صفری گفت: جریان نُخبگی یک جریان فعال در عرصه رسانه های دنیاست، اما این خلاء در رسانه های ما به صورت نسبی وجود دارد.
وی اظهار کرد: جریان نُخبگی و جریان رسانه ای ما از یکدیگر فاصله نسبی دارند.
رییس بسیج رسانه سپاه صاحب الزمان(عج) گفت: اینگونه جلسات با هدف استفاده بیشتر از اساتید دانشگاه و نُخبگان در زمینه جریان رسانه ای برگزار می شود.
وی گفت: سازمان بسیج رسانه با توجه به رسالتی که بر عهده دارد نشست های مختلفی را با اقشار مختلف جامعه برگزار می کند و این نشست ها با هدف ایجاد روند مشخص در جامعه برگزار می شود.
صفری خاطرنشان کرد: امروز جریان و عناصر رسانه ای از موثرترین نقش آفرینان جامعه محسوب می شوند.
رییس بسیج رسانه سپاه صاحب الزمان(عج) گفت : اصحاب رسانه حاملان و تولید کنندگان پیام برای جامعه هستند و مدیریت افکار عمومی جامعه در دست اصحاب رسانه است.
وی با بیان اینکه امروزه تمام کمپانی های رسانه ای دنیا در اختیار نظام سلطه است، تصریح کرد: نظام سلطه برای بسط و گسترش نفوذ و استیلای خود بر جوامع بدنبال تسلط بر رسانه هاست.
صفری گفت: رسانه های مروج گفتمان و داعیه دار جریان انقلاب اسلامی باید نقش خود را بخوبی ایفا و همپای جریان امپراتوری رسانه های دنیا فعالیت کنند.
وی گفت: باید در استان اصفهان جریان رسانه ای مروج گفتمان انقلاب اسلامی را در دستور کار قرار دهیم و حرف خود را با قدرت و قوت در جهان بیان کنیم.
وی افزود: گفتمان انقلاب و بیداری اسلامی کارآمدی خود را نشان داده است و در منطقه و جهان حرف اول را می زند و باید در سایر حوزه ها هم باید اینگونه فعالیت کند.
رییس بسیج رسانه سپاه صاحب الزمان با بیان اینکه دشمنان فعالیت خود را در زمینه مباحث اقتصادی متمرکز کرده اند، گفت : در این عرصه با توجه به شعار سال و جنگ اقتصادی فعلی، باید استفاده از ظرفیت رسانه ها در دستور کار قرار گیرد.
وی افزود: نقش آفرینی قدرتمند رسانه ها در اقتصاد مقاومتی از طریق گفتمان سازی در زمینه گفتمان انقلاب و اقتصاد مقاومتی امکانپذیر است.
صفری گفت: اساتید دانشگاه و نخبگان باید از طریق تولید فکر، تبیین و ارائه راه کار در این زمینه ما را کمک کنند.
وی اظهار کرد: اساتید دانشگاه و نخبگان می توانند اندیشه ها را در حوزه های بیست و چهارگانه مورد نظر مقام معظم رهبری ارائه دهند.
رییس بسیج رسانه سپاه صاحب الزمان گفت: رسانه ها نیز راهکارهای ارائه مطلوب این نظرات را با تاکتیک ها و تکنیک ها و شگردهای رسانه های به جامعه ارائه می دهند.
مسئول بسیج اساتید دانشگاه اصفهان و رییس کارگروه اقتصاد مقاومتی بسیج اساتید استان اصفهان نیز در این جلسه گفت: در عمل چیزی بعنوان هنر و رسانه بدون ایدئولوژی وجود ندارد و ایدئولوگ هنر و رسانه ها نیز حتماً نظام حاکم است.
محمدرضا حیدری افزود: بی تفاوتی نظام حاکم در عرصه فرهنگی خطای بزرگی محسوب می شود.
وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری تاکید کردند که باید نقشه مهندسی فرهنگی داشته باشیم، افزود:نقشه مهندسی فرهنگی در کشور با اصرار و توجه ویژه مقام معظم رهبری تهیه شده است.
وی با اشاره به اهمیت هم افزایی بین رسانه ها و نخبگان در زمینه اقتصاد مقاومتی، گفت: اگر اقتصاد مقاومتی را از طریق الگوهای عینی و ملموس با پیشینه فکری مناسب، ناشی از درک و فهم صحیح و درست به زبان هنر و رسانه بیان کنیم رسالت این نشست انجام شده است.
مسئول بسیج اساتید دانشگاه اصفهان گفت: باید بصورت میدانی نشان دهیم که تفاوتی بین اقتصاد مقاومتی و ریاضت اقتصادی وجود دارد و طرح شباهت آنها مغالطه ای از طرف رسانه های غربی است.
وی گفت: اصحاب رسانه باید شناخت کافی، صحیح و اصولی از اقتصاد مقاومتی و تفاوت آن با ریاضت اقتصادی داشته باشند.
حیدری افزود: نباید اساتید بسیجی دانشگاه منتظر مردم و رسانه ها باشند تا به آنها مراجعه کنند و در این زمینه طرحی را با عنوان 'استاد بدهکار' ارائه کردیم.
وی اظهار کرد: در این طرح نخبگان جامعه و اساتید از زبان 'ان جی او ها' و مردم، دردها و مشکلات منطقه را دریافت و از طریق پایان نامه ها، مسائل را بررسی می کنند.
رییس کارگروه اقتصاد مقاومتی بسیج اساتید استان اصفهان گفت: اگر الگوهای عملیاتی در راستای تبدیل ایده به پدیده و تبدیل دانش به محصول نداشته باشیم، اقتصاد مقاومتی در حد شعار باقی خواهد ماند.
وی تصریح کرد: خبرگزاری ها و رسانه ها باید با تشکیل کمیته های عملیاتی در عرصه تولید کلیپ، تیزر، شعار و پویش اجتماعی در زمینه موضوعات مختلف فعالیت کنند.
حیدری افزود: باید مدل ایجابی برای پویش های مردمی داشته باشیم تا مجبور به تقابل با مردم نشویم.
رییس کارگروه اقتصاد مقاومتی بسیج اساتید استان اصفهان گفت: در قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان، پیش بینی شده است که انجمن های ملی و استانی و شهرستانی می توانند در قالب ان جی او تشکیل شوند و از حقوق مردم در مقابل انحصار و زیاده طلبی ها حمایت کنند.
وی گفت: رسانه ها در موج آفرینی، جریان سازی، ایجاد پویش های اجتماعی، تشکیل ان جی او ها و کمپین ها بخوبی می توانند فعالیت کنند.
حیدری گفت: رسانه ها باایجاد پویش مردمی'نه به فساد'،'نه به حقوق بالای مدیران' ،'نه به قاچاق'،'نه به مصرف کالاهای کشورهای متخاصم' و ... می توانند نقش رسانه ای ملی و ایدئولوژی خود را بخوبی انجام دهند.
وی گفت: رسانه ها از طریق ایجاد پویش های سلبی و ایجابی در زمینه موضوعات مختلف بخوبی می توانند نقش آفرینی کنند.
مسئول بسیج اساتید دانشگاه اصفهان گفت: باید کمیته هایی در قالب رسانه ها فعال شوند و محور فعالیت ها را استخراج کنند و از طریق ارائه تولیدات و مقاله ها در این زمینه و انتشار آنها در رسانه های همسو با انقلاب اسلامی،در جامعه نقش آفرینی کنند.
جلسه هم اندیشی ارائه راهکارهای عملی تعامل رسانه ها و نُخبگان جامعه در زمینه اقتصاد مقاومتی از منظر امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه اصفهان برگزار شد.
6027/7150

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رییس بسیج رسانه سپاه اصفهان: نقش آفرینی رسانه بدون استفاده از نُخبگان ممکن نیست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات