آموزش رکن اساسی تحول فرهنگی به سبک زندگی اسلامی است

به گزارش خبرنگار ایرنا، ابراهیم رحیمی زنگنه روز دوشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی در دفتر امام جمعه کرمانشاه اظهار داشت: به کمک کارگروه سرمایه اجتماعی جهاد دانشگاهی و شورای هم اندیشی فرهنگ کار، مصرف، مطالعه و فرهنگ رعایت حقوق شهروندی برای بررسی و کاربردی کردن آنها در استان در دستور کار این شورا قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه فرهنگ اساس و پایه تحول و توسعه در هر جامعه ای است، گفت: بدون تغییر در ذهنیت و نگرش و آنچه را که ما به عنوان فرهنگ می شناسیم اتفاق نیفتد هیچ چیزی تحول پیدا نمی کند، اگر ذهنیت اصلاح شود عملکرد هم اصلاح می شود.
رحیمی زنگنه گفت: موضوع سبک زندگی اسلامی مورد توجه و تاکید فراوان مقام معظم رهبری برای ایجاد یک تمدن نوین اسلامی است.
وی اضافه کرد: شورای فرهنگ عمومی در راستای جواب دهی به برخی از سوالات و دغدغه های ذهنی مقام معظم رهبری از فرهنگ و سبک زندگی افراد جامعه تشکیل شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه به برخی از سوالات مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان باید به دنبال تغییر فرهنگ کار، مصرف گرایی و تجمل گرایی، رعایت حقوق شهروندی و افزایش سرانه مطالعه، ارایه الگوی تفریح سالم، بررسی رایج شدن دروغ و غیره باشیم.
وی در ادامه از تمامی اعضای شورای فرهنگ عمومی استان با محوریت امام جمعه کرمانشاه حضرت آیت الله مصطفی علما خواست که برنامه های خود را در دستگاه های تحت مدیریت شان برای کاربردی کردن الگوی سبک زندگی اسلامی استان در جلسه بعد شورا ارایه دهند.
رحیمی با بیان اینکه 10 هزار نفر از رانندگان تاکسی سطح استان برای آموزش سبک زندگی اسلامی تاکنون در کارگاه های آموزشی آموزش دیده اند، گفت: باید از جایی برای آموزش سبک زندگی اسلامی در جامعه شروع کرد و رانندگان تاکسی از جمله اقشاری هستند که برای ارایه و انتقال الگوی سبک اسلامی موثر هستند.
استان کرمانشاه دو میلیون جمعیت دارد که یک میلیون آن در شهر کرمانشاه زندگی می کنند.
3209/8066

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آموزش رکن اساسی تحول فرهنگی به سبک زندگی اسلامی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات