دادگاهی در انگلیس دو انگلیسی را متهم به قاچاق 18 آلبانیایی به این کشور کرد

به گزارش ایرنا، دستگیری این دو نفر که 35 ساله و 33 ساله هستند به دنبال نجات این 18 آلبانیایی در آب‌های دریای مانش در اوایل بامداد روز یکشنبه گذشته توسط گارد ساحلی انگلیس، صورت می‌گیرد.
گارد ساحلی انگلیس پیشتر گفته بود این آلبانیایی ها شامل دو کودک و یک زن، به همراه این دو انگلیسی مظنون به قاچاق آنها، هنگامی از آب‌های کانال مانش و در نزدیکی سواحل کنت نجات یافتند که سوار بر یک قایق بزرگ لاستیکی بودند.
دادگاه بدوی' مدوی' واقع در کنت (شرق لندن)، روز دوشنبه این دو انگلیسی را که تاکنون در زندان بوده‌اند را متهم به قاچاق غیرقانونی انسان کرد.
سخنگوی وزارت کشور انگلیس تایید کرده بود که این دو انگلیسی پس از نجات از دریا، به دلیل نقض قانون مهاجرت این کشور، تا زمان دادگاه به زندان منتقل‌شده‌اند.
نجات این 18 آلبانیایی در آب‌های ساحلی کنت سبب افزایش نگرانی‌ها در مورد شروع موج جدید مهاجرت‌های غیرقانونی از دریای مانش به انگلیس شده است.
'جان وینه' یک بازرس سابق مهاجرت و مرزبانی انگلیس روز دوشنبه در گفت‌وگو با رادیو 4 ، هشدار داد که مهاجران غیرقانونی در جریان عبور از کانال مانش ( انگلیس) همانند عبور از دریای مدیترانه، می‌توانند جانشان را از دست بدهند.
وی گفت که عبور غیرقانونی از کانال مانش که روزانه نزدیک 500کشتی در آن تردد می‌کنند و شرایط آب و هوایی حاکم بر آن، می‌تواند بی‌نهایت برای مهاجران غیرقانونی خطرناک و حتی کشنده باشند.
این مقامات سابق مرزبانی انگلیس افزود: احتمال از بین رفتن مهاجران غیرقانونی در دریای مانش به‌اندازه مرگ آنها در دریای مدیترانه است و بایستی جلو این حرکت گرفته شود.
منابع انگلیسی روز دوشنبه گزارش دادند که در یک هفته اخیر احتمالا بیش از 700 مهاجر غیرقانونی در دریای مدیترانه غرق شده اند.
روزنامه دیلی میل نیز روز دوشنبه در گزارشی دراین‌ ارتباط به نقل از آدمیرال 'وست ' یک مقام پیشین نیروی دریایی انگلیس نوشت: مرزهای آبی این کشور در حال حاضر در معرض خطر نفوذ تروریست‌ها و عبور غیرقانونی مهاجران قرار دارد.
به نوشته این روزنامه به دنبال گسیل شماری از کشتی‌های گارد ساحلی انگلیس برای مقابله با بحران مهاجران به دریای اژه ، هم‌اکنون تنها سه کشتی این نیرو از مرزهای آبی 7هزار و 700 مایلی انگلیس حراست به عمل می‌آورند.
آژانس جرائم ملی انگلیس اخیرا فاش کرد که مهاجران غیرقانونی تلاش می‌کنند به هر نحو خودشان را به انگلیس برسانند و برای این کار حاضرند به قاچاقچیان انسان تا 13 هزار و 500پوند پرداخت کنند.
گزارش آژانس جرایم ملی انگلیس موید آن است که برخی از این مهاجران غیرقانونی برای سفر از فرانسه و یا هلند و بلژیک به انگلیس با استفاده از قایق بادی، بیش از 12 هزار پوند به قاچاقچیان انسان پرداخت کرده‌اند.
براساس گزارش های منتشر شده شمار زیادی از پناهجویان و مهاجران، در بندر کاله فرانسه و مناطق جدیدی که برای اسکان آنها در نظر گرفته‌شده، در انتظار مهاجرت به انگلیس هستند.
گفته می‌شود با افزایش محدودیت ها برای عبور از راه زمینی و تونل مانش به انگلیس، شمار بیشتری از مهاجران و پناهجویان تلاش کنند خود را از طریق دریا به این کشور برسانند.
اروپام**4**1552

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دادگاهی در انگلیس دو انگلیسی را متهم به قاچاق 18 آلبانیایی به این کشور کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات