ربیعی: اگربانک ها کسب و کارکوچک را پوشش ندهند، نابرابری کم نمی شود

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، علی ربیعی عصر دوشنبه در دومین همایش نقش بانک های توسعه ای در توسعه و رونق اقتصادی کشور در محل اجلاس سران، افزود: دولت با عقلانیت تلاش می کند به رشد اقتصادی پنج تا 6 درصدی برسد.
وی گفت: هم اکنون ٩٠ درصد سپرده های مردم به طور میانگین کمتر از یک میلیارد ریال(١٠٠ میلیون تومان) و ٨٠ درصد کمتر از 500 میلیون ریال(٥٠ میلیون تومان) است.
50 درصد مردم هیچ تسهیلاتی از بانکها نگرفته اند و 90 درصد تسهیلات به 10 درصد پرداخت شده است. همچنین بیش از 60 درصد میزان تسهیلات کمتر از 500 میلیون ریال(50 میلیون تومان) است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که دهک های پایین و بخش اعظم طبقه متوسط قدرت پس انداز ندارند، گفت: هزینه و درآمد قدرت پس انداز را از مردم سلب کرده است. دو دهک در فقر شدید و طبقه متوسط کشور در حالت استاندارد نیست و می تواند با هزینه یک بیماری به طبقه پایین سقوط کند.
ربیعی با بیان این که هم اکنون با پدیده رشد بدون اشتغال مواجه هستیم، به اشتغال در صنایع بزرگ اشاره کرد و گفت: برای ایجاد یک پتروشیمی 120 هزار میلیارد ریال(١٢ هزار میلیارد تومان) سرمایه گذاری نیاز است که فقط یک هزار شغل ایجاد می کند.
ادامه دارد...
اقتصام**9123**2078**1561

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ربیعی: اگربانک ها کسب و کارکوچک را پوشش ندهند، نابرابری کم نمی شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات