رشد 960 درصدی ارزش صادرات ایران به کره جنوبی در دو ماه نخست سال

به گزارش ایرنا، مجموع صادرات دوماهه امسال کشور افزون بر 6 میلیارد و 854 میلیون دلار بود.
گمرک ایران اعلام کرد چین در دو ماهه نخست امسال 22.78 درصد از سهم ارزشی کالاهای صادراتی ایران را به خود اختصاص داد که این میزان در همسنجی با پارسال 6.22 درصد افزایش یافت.
امارات دومین خریدار کالاهای ایران در این مدت بود که 17.14 درصد از سهم ارزش کل صادرات را به خود اختصاص داد.
واردات این کشور از ایران نیز نسبت به مدت مشابه پارسال 11.04 درصد کاهش یافت.
عراق سومین واردکننده کالاهای ایرانی به شمار می رود که سهم آن از کل ارزش صادرات در دو ماهه نخست امسال 14.28 درصد بود و 5.98 درصد نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش داشت.
در این مدت کره جنوبی از نظر ارزش، کالای بیشتری از ایران خریداری کرد؛ به طوری که سهم 8.39 درصدی از ارزش کل صادرات را داشت و چهارمین کشور مقصد کالاهای صادراتی کشورمان شد.
واردات این کشور نسبت به مدت مشابه پارسال با رشد 960 درصدی همراه بود.
هند پنجمین واردکننده کالاهای ایرانی است. این کشور 7.28 درصد از سهم ارزش کالاهای صادراتی را به خود اختصاص داد که نسبت به مدت مشابه پارسال 6.35 درصد افزایش یافت.
بر پایه این گزارش، سایر کشورها با سهم ارزش 30.13 درصدی، واردکننده کالاهای ایرانی بودند که این میزان نسبت به مدت مشابه پارسال 43.87 درصد کاهش داشت.
صادرات محصولات پتروشیمی به ارزش دو میلیارد و 908 میلیون دلار، 42.4 درصد و میعانات گازی با ارزش یک میلیارد و 88 میلیون دلار، 15.85 درصد سهم ارزش کالاهای صادراتی را به خود اختصاص داد سهم ارزش کالاهای صادراتی را داشت.
رشد صادرات محصولات پتروشیمی در کنار کاهش صدور میعانات گازی و سایر کالاها رخ داده است، به طوری که در این مدت صادرات محصولات پتروشیمی 15.4 درصد رشد داشت.
اقتصام**3065**1961

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رشد 960 درصدی ارزش صادرات ایران به کره جنوبی در دو ماه نخست سال» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات