دسترسی سیاستگذاران به شاخص‌های ارزیابی علم و فناوری

به گزارش خبرگزاری مهر، این سامانه با حضور بهزاد قره‌یاضی، رئیس امور پژوهشی و فناوری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) رونمایی شد.

لیلا نامداریان، مجری طرح سامانه «شاخص» در معرفی این سامانه گفت: این سامانه با هدف تسهیل دسترسی سیاستگذاران و پژوهشگران به شاخص‌های پایش ارزیابی علم و فناوری راه‌اندازی شده است. با پالایش شاخص‌های یافت شده با حذف همانندها و ویرایش نام برخی از آنها، ۸۴۵ شاخص، در ۶ بعد و ۳۸ مؤلفه به‌دست آمد.

وی افزود: ابعاد به دست آمده شامل سرمایه انسانی علم، فناوری و نوآوری، انتشارات علمی و اشاعه دانش و فناوری و رقابت‌پذیری، نهادها و محیط علم و فناوری و نوآوری و منابع مالی و سرمایه‌گذاری هستند که شاخص‌ها را در خود جای می‌دهند.

نامداریان خاطرنشان کرد: ۱۸ نهاد درگیر در سامانه پایش و ارزیابی علم، فناوری و نوآوری لحاظ شده که این نهادها در سه طبقه فرابخشی، مجری و پشتیبانی دسته‌بندی شده‌اند.

[ منبع این خبر سایت مهر-دانش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دسترسی سیاستگذاران به شاخص‌های ارزیابی علم و فناوری» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات