دستگیری اعضای گروه سارقان منطقه لواسان/ اعتراف به قتل یکی از مالخران در تهران

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ در پانزدهم دی ماه سال گذشته پرونده ای از کلانتری 166 لواسانات ، با موضوع «سرقت اماکن» به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.
*اظهارات شاکی پرونده
شاکی گفت: به استخر... مراجعه و در بدو ورود کارت عابربانک خود را با رمز مربوطه جهت کسر وجه هزینه ی استفاده از استخر به متصدی وقت تحویل دادم، پس از خروج از استخر و از طریق پیامک بانکی متوجه شدم بیش از بیست و هفت میلیون ریال از حسابم برداشت شده است و در این باره به کارگر استخر بنام «نیما . الف» مظنون هستم.
براساس این گزارش نیما در اعترافات اولیه منکر هرگونه انجام سرقت شد اما در ادامه تحقیقات گفت: متصدی استخر بنام «محسن چ» کلید هوشمند کمدهای استخر را در اختیارم گذاشت تا کارت عابربانک [ شاکی پرونده ] را سرقت و به وی تحویل دهم.
وی افزود: من نیز پس از سرقت کارت عابربانک ، آنرا به محسن می دادم و وی نیز کارت را به یکی از دوستانش بنام «میثم» تحویل داد تا طلا بخرد.
*دستگیری اعضای گروه سارقان
با توجه به اعترافات نیما، محسن دستگیر و با بررسی تراکنش مالی کارت عابربانک مالباخته ، کارآگاهان موفق به شناسایی یک مغازه طلافروشی در منطقه مینی سیتی شدند که برابر تصاویر بدست آمده از مغازه طلافروشی ، میثم با مراجعه به آن اقدام به خرید طلا از مغازه طلافروشی کرده بود.
با شناسایی «میثم . خ» بعنوان دیگر عضو این گروه از سارقان، وی نیز به همدستی با دو متهم دیگر در خصوص برداشت غیرمجاز از حساب عابر بانک شاکی پرونده اعتراف کرد.
در ادامه رسیدگی به پرونده مشخص شد متهمان بهمراه تعداد دیگری از مجرمان سابقه دار بنام های «حسین . الف» و «مجید . خ» اقدام به تشکیل گروه سارقان منازل در منطقه لواسان کرده و در ادامه سه نفر بنام های «رضا . ج» ، «مهرداد . هـ» و «مهدی . خ» را بعنوان خریداران اموال مسروقه معرفی کردند که تمامی این افراد هم دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.
*اعتراف به جنایت و قتل خریدار اموال مسروقه
براساس این گزارش «نیما. الف» در ادامه تحقیقات پلیسی برای شناسایی دیگر جرایم ارتکابی این گروه از سارقان، گفت: در سال 94 بهمراه یکی از اعضای گروه بنام «مجید . خ» مقادیری اموال مسروقه شامل طلا و جواهرات را برای فروش به یکی از خریداران اموال مسروقه بنام «محسن . م» تحویل دادیم اما خیانت کرد و پس از فروش اموال مسروقه، پول آن را به ما تحویل نداد؛ به همین علت با وی در محل تپه سرک لواسان قرار گذاشته و با محسن درگیر شدیم که طی آن مجید با وارد آوردن ضربه چوب به سر مالخر، وی را نقش بر زمین کرد و هر دو نفر محل را ترک و پس از دقایقی مجددا به محل مراجعه کردیم و متوجه شدیم که محسن مرده است.
با توجه به اعترافات بدست آمده از دو عامل جنایت، کارآگاهان پایگاه یکم با بررسی سوابق موجود در خصوص کشف جسد موفق به شناسایی هویت جسد مجهول الهویه شدند که طبق اطلاعات پرونده ، در سوم تیر سال گذشته در بیابان های منطقه لواسان کشف و به پزشکی قانونی منتقل شده بود.
با بررسی اطلاعات ثبت شده در پرونده جسد مجهول الهویه و تصاویر گرفته شده از جسد ، متهمان موفق به شناسایی هویت جسد (محسن) شدند .
سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، درباره این خبر گفت: با دستور مقام قضایی دادسرای لواسان اقدامات قانونی در خصوص بازسازی صحنه جنایت توسط کارشناسان بررسی صحنه جرم انجام و هر دو متهم نسبت به بازسازی صحنه در محل ارتکاب جنایت اقدام کردند.
وی افزود: برای اعضای گروه سارقان قرار قانونی از سوی مقام قضایی صادر و متهمان برای انجام تحقیقات و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار پایگاه یکم قرار داده شدند، دو عضو دیگر گروه سارقان نیز با قرار بازداشت موقت و برای انجام تحقیقات تکمیلی در خصوص پرونده قتل عمـد در اختیار اداره دهم ویزه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.
تهرام/9343//1348

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-حوادث می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دستگیری اعضای گروه سارقان منطقه لواسان/ اعتراف به قتل یکی از مالخران در تهران» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات