پروژه‌های دفاعی باید در راستای ارتقای توان دفاعی باشد

سردار دهقان وزیر دفاع وزیر دفاع گفت: اولویت‌هایی در سطح نیروهای مسلح برای ارتقاء توان دفاعی داریم که پروژه‌های تحقیقاتی نیز باید در همین راستا باشند.

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم به نقل از اداره‌کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در حاشیه اختتامیه چهارمین جشنواره دو سالانه تحقیقات صنعتی نیروهای مسلح(سلمان‌فارسی) با بیان اینکه این جشنواره با هدف تشویق و ترغیب پژوهشگران و مراکز تحقیقاتی انجام می‌شود، گفت: در این جشنواره ظرفیت‌ها شناسایی شد، محققان خود را نشان دادند و توانستیم تحقیقات را بر روی نیازهایی که در اولویت هستند متمرکز کنیم.

وی با بیان اینکه برترین‌های این جشنواره در فرآیندی انتخاب می‌شوند، گفت: محققان از پروژه‌های خود دفاع می‌کنند و دفاعیات ارزیابی می‌شود.

سردار دهقان افزود: در جشنواره امسال پروژه‌های گسترده‌ای ارائه شد که از سوی نهادها ،دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان ارائه شده است.

وی گفت: تحقیقاتی که امروز به عنوان تحقیق برتر تقدیر شدند موضوعاتی کاربردی داشتند که در سیستم‌های دفاعی ما کاربرد دارند.

وزیر دفاع تاکید کرد: پروژه‌های ارائه شده باید موثر و برای ارتقاء و بهبود سیستم دفاعی کشور باشند.

سردار دهقان گفت: اولویت‌هایی در سطح نیروهای مسلح برای ارتقاء توان دفاعی داریم که پروژه‌های تحقیقاتی نیز باید در همین راستا باشند.

وی با بیان اینکه صنعت بدون تحقیقات پویایی ندارد، افزود: باید متناسب با تغییرات محیطی و نیاز کاربر تولید داشته باشیم و زنده بودن صنعت و تولید نیازمند تحقیق است و صنایع دفاعی این را وظیفه ذاتی خود می‌داند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پروژه‌های دفاعی باید در راستای ارتقای توان دفاعی باشد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات