فلوجه در یک قدمی آزادی کامل/ 900 داعشی به شکل مردم فلوجه در آمده اند/ نیرو های مقاومت از چه محور هایی به فلوجه وارد شدند؟+ نقشه

خبرگزاری فرانسه در توئیتی فوری به نقل از فرماندهان نظامی عراقی خبر داد که نیروهای عراقی توانسته اند وارد شهر فلوجه شوند؛ این اتفاق، درست یک هفته پس از آغاز عملیات آزادسازی فلوجه رخ می دهد. عملیات مذکور دوشنبه هفته گذشته آغاز شد. فلوجه در یک قدمی آزادی کامل/ 900 داعشی به شکل مردم فلوجه در آمده اند/ نیرو های مقاومت از چه محور هایی به فلوجه وارد شدند؟+ نقشهسرویس بین الملل فردا: خبرگزاری فرانسه در توئیتی فوری به نقل از فرماندهان نظامی عراقی خبر داد که نیروهای عراقی توانسته اند وارد شهر فلوجه شوند؛ این اتفاق، درست یک هفته پس از آغاز عملیات آزادسازی فلوجه رخ می دهد. عملیات مذکور دوشنبه هفته گذشته آغاز شد.

متن توئیت بالا اولین خبر خوشحال کنند از آزادی شهر فلوجه بود، خبرنگار فرانس24 امروز دوشنبه درمورد عملیات باز پس گیری شهر فلوجه عراق گفت: نیروهای عراقی به پیشروی های خود به شهر فلوجه ادامه می دهند.

وی افزود: روزها است که فلوجه در محاصره قرار دارد و فرماندهی نیروهای ارتش در بغداد نیز حمله نهایی را در مرکز این شهر اعلام کرده است.

خبرنگار فرانس 24 گفت: برآورد می شود در زمان آغاز عملیات (بازپس گیری) فلوجه حدود 500 تا 900 داعشی وجود داشته که این تعداد خود را در میان غیرنظامیان در آمیخته اند و اکنون در مرکز شهر فلوجه متمرکز شده اند.

مرحله سوم عملیات آزادسازی فلوجه (ورود به داخل شهر) همزمان با آزادسازی باقی مناطق اطراف فلوجه در حال انجام است.

طبق گزارش‌های خبری، نیروهای عراقی که شامل ارتش، پلیس ضد تروریسم و پلیس الانبار و نیروهای سپر فلوجه است، از سه محور وارد شهر شده‌اند و عملیات برای نجات مردم و شهر ادامه دارد.

در همین حال عملیات نیروهای ارتش و فدرال از سه محور ذیل عملیات خود را آغاز کرده‌اند.

1.شهرک مختار واقع در شمال فلوجه به سمت راه آهن فلوجه.منطقه «المعلمین» و منطقه «الجغیفی»

2.از سمت منطقه الحراریات و الهیاکل واقع در شرق شهر به سمت مناطق «العسکری» و منطقه صناعی(صنعتی)

3.از سمت منطقه «النعیمیة» واقع در جنوب به طرف مناطق «الشهداء»، «الخضراء» و «الحبیل»

فلوجه در یک قدمی آزادی کامل/ نیروهای عراقی وارد فلوجه شدند

از مناطق غربی خارج از شهر نیز خبر می‌رسد که نیروهای ارتش، پلیس فدرال و بسیج مردمی در حال پاکسازی مناطق آلوده الصقلاویه هستند.

درگیری ها بشدت در محله «الصناعی» در شرق و محله «الشهداء» در جنوب جریان دارد.

نیروهای عراقی موفق شدند در محله‌ «الجبیل» در جنوب و محله  «الجغیفی» در شمال خطوط دفاعی تروریست‌های داعش را بشکنند و وارد منطقه بشوند و در حال حاضر در دو منطقه تقریبا 25 درصد مناطق را گرفته‌اند.

فلوجه دومین شهر بزرگ استان الانبار معروف به شهر مسجدها در 69 کیلومتری غرب بغداد، در ژانویه 2014 میلادی (دی ماه 92 )، به طور کامل به اشغال تروریست های داعش در آمده بود.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فلوجه در یک قدمی آزادی کامل/ 900 داعشی به شکل مردم فلوجه در آمده اند/ نیرو های مقاومت از چه محور هایی به فلوجه وارد شدند؟+ نقشه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات