با دستگاه پیچیده تبادل‌پیام نازی‌ها در جنگ‌جهانی آشنا شوید+عکس

مدیر موزه در سخنانی دستگاه مذکور را بسیار پیچیده و مناسب برای ارتباطات استراتژیک نازی ها در طول جنگ معرفی کرده است. سرویس بین الملل فردا: دستگاهی که برای ارسال و دریافت پیام توسط نازی ها در جنگ جهان دوم استفاده می شد و در یک وب سایت خارجی برای فروش قرار داده شده بود توسط موزه لندن خریداری شد.
موزه لندن بخشی مخصوص به داوطلبان خدمت به موزه دارد که برای غنی ساختن اشیاء موزه به گالری ها و دیگر حراج ها سر می زنند و اشیائی که مناسب موزه هستند را معرفی می کنند.
با دستگاه پیچیده تبادل پیام نازی ها در جنگ جهانی آشنا شوید+عکسدر مورد این دستگاه یک داوطلب با رصد سایت حراج به نزدیکی لندن رفته و دستگاه مبادله پیام نازی ها که تقریبا نابود شده بود را خریداری می کنند.موزه لندن نیز بابت این دستگاه 14 میلیون دلار به فروشنده آن پرداخت می کند.
این دستگاه البته در طول جنگ توسط انگلیسی ها رمزیابی شد و به گفته موزه باعث شد جنگ کوتاه شود و جان افراد بسیاری نجات یابد.مدیر موزه در سخنانی دستگاه مذکور را بسیار پیچیده و مناسب برای ارتباطات استراتژیک نازی ها در طول جنگ معرفی کرده است.نازی های برای تبادل پیام از دستگاهی با نام Lorenz SZ42استفاده می کردند که با خرید این بخش از آن حالا موزه ملی تقریبا همه بخش هایش را در اختیار دارد. البته طبق گفته مسئولان موزه هنوز موتور این دستگاه تبادل پیام پیدا نشده است.پس از پیدا شدن و خرید این قطعه مسئولان موزه با فراخوانی در شبکه های اجتماعی از مردم خواسته اند که برای پیدا کردن موتور این دستگاه تبادل پیام به موزه کمک کنند.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «با دستگاه پیچیده تبادل‌پیام نازی‌ها در جنگ‌جهانی آشنا شوید+عکس» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات