قرارداد فروش ٨٠ هزار تن ال پی جی به اندونزی امضا شد

قرارداد فروش ٨٠ هزار تن ال پی جی در ٢ محموله به اندونزی با حضور وزیر نفت ایران و وزیر انرژی و منابع معدنی اندونزی امضا شد.
به گزارش ایسنا، قرارداد فروش ٨٠ هزار تن ال پی جی ایران به اندونزی با حضور بیژن زنگنه و سودیرمان سعید ظهر امروز (دوشنبه، ١٠ خردادماه) امضا شد، براساس این قرارداد، تهران سال آینده این مقدار را به ٥٠٠ هزار تن می رساند.
وزیر نفت ایران صبح امروز با بیان این که همه درهای همکاری ایران برای بخش دولتی و خصوصی اندونزی باز است، اظهارکرد: شرکتهای دولتی و خصوصی این کشور می‌توانند در زمینه هایی از جمله تجارت نفت خام، گاز طبیعی، فرآورده نفتی، محصولات پتروشیمی و در حوزه سرمایه گذاریهای مشترک در صنعت پالایش و توسعه میدانهای نفتی حضور یابند.
زنگنه با بیان این که ما آماده آغاز روابط راهبردی با اندونزی برای تامین بلندمدت خوراک پالایشگاهها (میعانات گازی و نفت خام) هستیم، افزود: ایران و اندونزی همیشه رابطه دوستانه ای با یکدیگر داشته اند و کوچکترین تنش و مشکلی در روابط ٢ کشور وجود نداشته است و ایران این کشور را پایگاهی بزرگ در شرق آسیا می داند.

ایران و اندونزی در اوپک مواضع نزدیکی دارندوزیر نفت با بیان این که همه درهای همکاری ایران به روی اندونزی باز است، گفت: ایران و اندونزی در اوپک و بازارهای جهانی نفت مواضعی نزدیک به هم دارند.
زنگنه در دیدار با سودیرمان سعید، وزیر انرژی و منابع معدنی اندونزی و هیئت همراه با بیان این مطلب افزود: در روابط دو جانبه ٢ کشور هم‌ اکنون فرصتی فراهم شده است که بتوان تغییرات عمده کشور برای توسعه روابط میان ایران و اندونزی را در بخشهای نفت، گاز و پتروشیمی ایجاد کنیم.
وزیر نفت با بیان این که همه درهای همکاری ایران برای بخش دولتی و خصوصی اندونزی باز است، اظهارکرد: شرکتهای دولتی و خصوصی این کشور می‌توانند در زمینه‌هایی از جمله تجارت نفت خام، گاز طبیعی، فرآورده های نفتی، محصولات پتروشیمی و حوزه سرمایه گذاریهای مشترک در صنعت پالایش و توسعه میدانهای نفتی حضور یابند.
زنگنه با بیان این که ما آماده آغاز روابط راهبردی با اندونزی برای تامین بلندمدت خوراک پالایشگاهها (میعانات گازی و نفت خام) هستیم، افزود: ایران و اندونزی همواره رابطه دوستانه ای با یکدیگر داشته اند و کوچکترین تنش و مشکلی در روابط دو کشور وجود نداشته است و ایران این کشور را پایگاهی بزرگ در شرق آسیا می داند.
براساس اعلام وزارت نفت، وزیر نفت با اشاره به این که ما منتظریم شرکت دولتی نفت اندونزی (پرتامینا) هرچه زودتر به ایران بیاید و در کارهای توسعه ای مشارکت داشته باشد، یادآور شد: آغاز همکاریهای کوتاه مدت با خرید و فروش و تجارت آغاز می شود و ما هیچ محدودیت و مشکلی در توسعه روابط با اندونزی نداریم.
انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قرارداد فروش ٨٠ هزار تن ال پی جی به اندونزی امضا شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات