سند موانع کسب و کار در حوزه فاوا ارائه شد


سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران، سند موانع کسب و کار در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را تصویب و منتشر کرد.
به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، اصغر رضانژاد - دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای - گفت: هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، سند موانع کسب و کار در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را با نگاهی جامع بر مشکلات راه‌اندازی و توسعه فعالیت‌های تجاری ICT در کشور تهیه و تصویب کرده و این سند هم اکنون آماده ارائه به نهادهای حاکمیتی و تصمیم گیر در حوزه فاوا است.
رضانژاد با تشریح مشکلات راه‌اندازی و تداوم کسب و کار در شاخه‌های مختلف حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: در این سند تلاش شده تا علاوه بر طرح معضلات و چالش‌های عمومی کسب و کارهای ICT، مشکلات تخصصی فعالان این حوزه در حوزه‌های مختلف فاوا از جمله حوزه نرم‌افزار، سخت‌افزار، اینترنت، تجارت الکترونیکی، مشاوران، تجهیزات شبکه و غیره گردآوری و مستند شود.
او با اشاره به ارائه راهکارها و پیشنهادهای تخصصی سازمان در ارتباط با این مشکلات افزود: سازمان دراین سند ضمن تشرح معضلات فعالیت‌های تجاری حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، راهکارهای مشخص خود در این زمینه را متناسب با نیازهای صنف ارائه و پیشنهاد کرده است.
دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران درخصوص عناوین اصلی موجود در این سند ادامه داد: موضوعاتی همچون اخذ مجوز فعالیت از نهادهای دولتی و وجود متولیان متعدد در حوزه فاوا و ارائه مصداق‌های بارز این مشکلات، عدم وجود آمار و اطلاعات از وضعیت بازار در کل صنعت فاوا، موانع اخذ اعتبار و کسب سرمایه برای راه‌اندازی و حیات کسب و کارهای این حوزه از جمله عمده‌ترین مشکلات و موانع کسب و کار حوزه فاوا در کشور هستند.
رضانژاد در این خصوص ادامه داد: مواردی از قبیل تامین منابع مالی برای سرمایه در گردش و توسعه فعالیت‌ها، کمبود نیروی انسانی ستادی و فنی در حوزه فاوا، نبود قوانین گمرکی متناسب با حوزه فاوا برای واردات تجهیزات این بخش و مشکلات مختلف تعرفه‌های گمرکی، ورود حاکمیت در حوزه رقابت با بخش خصوصی، عدم تناسب ضرایب مالیاتی مشاغل این حوزه با وضعیت واقعی، عدم اجرای صحیح بخشنامه سازمان تامین اجتماعی در حوزه فاوا و اعمال سلیقه‌های شخصی، عدم به روزآوری و یا حتی تدوین قوانین حاکم بر حوزه فاوا و به تفسیر مصداق‌های آن در شاخه‌های مختلف کسب و کار فاوا بخش دیگری از این مشکلات هستند که در این سند به درستی تشریح شده اند.
دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران ضمن دعوت از اعضای صنف و فعالان بخش خصوصی برای ارائه نظرات خود در رابطه با این سند گفت: این سند به پیوست خبر منتشر منتشر شده و هم اکنون قابل دسترسی است؛ مدیران و کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات می توانند با مطالعه این سند، نظرات و پیشنهادات تخصصی خود را در این خصوص به سازمان و از طریق ایمیل rezanejad@tehrannsr.org ارائه کنند.
انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سند موانع کسب و کار در حوزه فاوا ارائه شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات