مصرف اینترنت موبایل ظرف یک هفته ۲۰ برابر یک سال شد؟ -آکا

آموزش کامپیوتر و اینترنت ، دیجی آکادنیای اینترنت

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش اینترنت:

به گزارش آکاایران: ابهام در میزان مصرف دیتای موبایل

 

آکا ایران- تعداد کاربران اینترنت موبایل ایران در طول سال های ۹۲ تا ۹۴ بیش از سه برابر رشد داشته است.

,مصرف,اینترنت,موبایل,[categoriy]

مصرف اینترنت موبایل ظرف یک هفته ۲۰ برابر یک سال شد؟

مصرف اینترنت موبایل ظرف یک هفته ۲۰ برابر یک سال شد؟ -آکامصرف,اینترنت,موبایل,هفته,برابر

آکاایران: مصرف اینترنت موبایل ظرف یک هفته ۲۰ برابر یک سال شد؟

تحلیل آمار ارائه شده از سوی وزارت ارتباطات درباره میزان مصرف دیتای موبایل، این سوال را در پی دارد که چطور میزان مصرف دیتا ظرف یک هفته ۲۰ برابر یک سال بوده است؟!

میزان ضریب نفوذ تلفن همراه و پهنای باند رابطه مستقیمی با مصرف دیتا دارد به این ترتیب که با ارائه مجوزهای 3G و 4G به همراه اول و ایرانسل در سال ۹۳ به نوعی مجوز بهره برداری از خدمات باند پهن داده شد.

به این ترتیب رشد کاربران اینترنت موبایل به اندازه ای رسید که مرکز مدیریت توسعه ملی اینترنت اعلام کرد تعداد کاربران اینترنت موبایل ایران در طول سال های ۹۲ تا ۹۴ بیش از سه برابر رشد داشته است.

چنین مجوزی باعث شد تا میزان استفاده از گوشی های هوشمند برای بهره برداری از خدمات باند پهن افزایش یابد؛ طبق اظهارات اخیر عضو هیأت عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران سرعت رشد گوشی های هوشمند طی سال های اخیر در کشور بالا بوده به گونه ای که از ۲ میلیون گوشی هوشمند در سال ۹۲ به ۲۰ میلیون در سال ۹۳ و ۴۰ میلیون در سال گذشته رسیده است.

با کنار هم قراردادن این اقدامات و آمار توسعه ای، متوجه می شویم میزان مصرف دیتای همراه نیز افزایش چشم گیری داشته است تا جایی که استفاده از اپلیکیشن های پیام رسان مبتنی بر اینترنت سال گذشته و امسال، پیامک ها را قربانی حضور خود کرد.

مشترکان موبایل در نوروز امسال ۷ میلیارد پیامک مبادله کردند. همین مشترکان در نوروز سال ۹۳ حدود ۳۱ میلیارد پیامک تبریک ارسال کرده بودند که سهم هر اپراتور تقریبا ۱۵ میلیارد پیامک بود اما درنوروز سال ۹۴ با کاهش ۳۰ درصدی استفاده از پیامک، مشترکان اپراتور همراه اول ۱۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون پیامک و مشترکان ایرانسل ۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون پیامک مبادله کرده بودند.

نگاهی به آمار مصرف دیتا نشان می دهد که طبق اظهارات علی اصغر عمیدیان –رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- حجم اینترنت مصرفی مشترکان اپراتورهای تلفن همراه در بازه زمانی تعطیلات نوروزی ۲۹ اسفند سال ۹۴ تا ۶ فروردین سال ۹۵ با افزایش سه و نیم برابری نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۷ هزار و ۹۲۵ ترابایت رسید.

این در حالی است که وی در همایش ICT و اقتصاد مقاومتی اعلام کرد: میزان مصرف دیتا در سال ۹۲ در حوزه ثابت ۲۷۵ ترابایت و در حوزه سیار ۳۳ ترابایت بود که این رقم در سال ۹۴ در حوزه ثابت به هزار و ۹۴۲ ترابایت و در حوزه سیار به ۳۷۸ ترابایت افزایش یافته است.

پیش از این محمود واعظی در حاشیه دیدار نوروزی خود با کارکنان این وزارتخانه در پاسخ به میزان استفاده کاربران از اینترنت اعلام کرده بود که در ارتباط با وضعیت استفاده مشترکان از اینترنت تلفن همراه هنوز آمار دقیقی در دست نیست اما اساس آمارهایی که از سوی یکی از اپراتورهای تلفن همراه ارائه شده پیک مصرف در ایام نوروز سال گذشته ۱۲۰ ترابایت بوده که این رقم امسال به ۷۰۰ ترابایت رسیده است.

بنابراین تناقض در آمار ارائه شده این سوال را در پی دارد که چطور ظرف یک هفته اول نوروز ۷۹۲۵ ترابایت اینترنت موبایل مصرف شده در حالیکه این نرخ برای کل سال ۹۴ حدود ۳۷۸ ترابایت بوده است؟![ منبع این خبر سایت آکاایران-تکنولوژی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مصرف اینترنت موبایل ظرف یک هفته ۲۰ برابر یک سال شد؟ -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات