تلگرام فیلترینگ را هم گرفت -آکا

آموزش کامپیوتر و اینترنت ، دیجی آکادنیای اینترنت

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش شبکه اجتماعی:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- کاربران کشور ما ۷.۶ درصد از بازدیدکنندگان دامنه telegram.org را تشکیل می دهند.

,تلگرام,فیلترینگ,گرفت,[categoriy]

تلگرام فیلترینگ را هم گرفت

تلگرام فیلترینگ را هم گرفت -آکاتلگرام,فیلترینگ,گرفت

آکاایران: تلگرام فیلترینگ را هم گرفت

دامنه های پیام رسان موبایلی تلگرام موفق شدند تا از مرجع ارجاعات مربوط به سایت های فیلترشده هم سبقت بگیرند.

پیدایش مفهوم شهروند دیجیتال و فراگیری آن هم پای ایجاد و رشد شاهراه های ارتباطات دیجیتال باعث شکل گیری سبک رفتاری خاصی در فضای مجازی شده است.

تا یکی دو سال گذشته و زمانی که حجم استفاده از ابزارهای ارتباطی مبتنی بر پهنای باند به این اندازه نبود، سایت هایی نظیر پیوندها که مربوط به صفحات فیلتر می شد جزو پایگاه های پربازدید داخلی به حساب می آمد که رنکینگ تک رقمی داشت.

اما به مرور و با افزایش کاربران موبایل هوشمند، میزان و فرهنگ استفاده از فضای مجازی رو به تحول نهاد و الگوی رفتاری کم کم به سمت تغییر سبک رفت تا جایی که سایت پیوندها اکنون به رتبه ۲۲ از منظر رنکینگ سایت های پربازدید داخلی رسیده است.

چنین افتی می تواند ناشی از دو عامل؛ ۱. کاهش حجم سایت های فیلترشده یا ۲. افزایش سطح فرهنگ مردم برای استفاده از اینترنت باشد که چون دلیل اول مشهود نیست لذا می توان گفت دومین عامل محقق شده است.

از سویی دیگر وقتی به الگوی ترافیکی کشور نگاه می کنیم، متوجه می شویم که اکنون دامنه پیام رسان تلگرام جزو ۱۵ سایت پربازدید ایران است؛ لذا این نشان از علاقه مردم به این شبکه پیام رسان دارد که آن را با اختلافی چشم گیر حتی از خبرگزاری های رسمی کشور و دیگر پایگاه های پرکاربرد نظیر بانک ها نیز جلو انداخته است.

آمارهای تحلیلی نشان می دهد که ۸۲.۶ درصد از کل کاربران تلگرام، ایرانیان هستند و استفاده ما از این پیام رسان با موبایل حدود ۲۰ برابر روس هاست.

آمار ترافیکی دامنه telegram.org که در رتبه ۱۷ است، نیز می گوید که مراجعه کاربران ایرانی به دامنه این پیام رسان از طرق دیگر به غیر از موبایل، چهار برابر روس هاست. کاربران کشور ما ۷.۶ درصد از بازدیدکنندگان دامنه مذکور را تشکیل می دهند.

تلگرام از دو دامنه telegram.me و telegram.org به صورت همزمان استفاده می کند که اولی برای اتصال نرم افزارهای موبایل و دومی برای دسترسی کاربران از طریق وب استفاده می شود.

با این حساب اپلیکیشن مورد بحث، همچون نمونه های پیشین که تا چنین مرحله ای پیش آمدند اما در نهایت با افت کیفیت از دایره رقابت خارج شدند، در نقطه بحرانی قرار دارد که لغزشی کوچک می تواند مهر باطلی بر تمامی فعالیت های پیشین و سلب اعتماد کاربران باشد.

این پیام رسان موبایلی در حال حاضر پرترافیک ترین ابزار ارتباطی ایرانی ها به حساب می آید و آمار برخی اندروید مارکت ها می گوید که بیش از ۲۰ میلیون کاربر این برنامه را روی گوشی خود نصب کرده اند.[ منبع این خبر سایت آکاایران-تکنولوژی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تلگرام فیلترینگ را هم گرفت -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات