بحث روز: با تحریم حج موافقید؟

پس از کش و قوس های فراوان حج امسال لغو شد، اما مساله ی حج در سطح یک سفر ساده نیست، مگر می شود شهروندان ایران اسلامی از فریضه ی حج محروم شوند؟ برترین ها: پس از کش و قوس های فراوان حج امسال لغو شد، اما مساله ی حج در سطح یک سفر ساده نیست، مگر می شود شهروندان ایران اسلامی از فریضه ی حج محروم شوند؟ فریضه ای که پیامبر(ص) آن را معادل اسلام و شریعت می داند؛ حج آن قدر وسیع است که مناسک آن را چکیده ی کل اسلام می دانند؟ آیا باید به همین راحتی ایرانیان مسلمان را از حق دین داری محروم کرد؟

آیا راه دیگری وجود ندارد؟ واکنش دولت ایران را مناسب می دانید؟ آیا هوشمندانه و به موقع واکنش دیپلماتیک داشته ایم؟ نمی شد از حج هم روند مذاکره گونه ای چون برجام ساخت؟ اصلا تحریم حج بیشتر در جهت منافع ملی نیست؟ به هر حال تصمیمات دیپلماتیک در موقعیت معنا پیدا می کند؛ با تحریم سعودی ها متنبه می شوند؟

قصور این ماجرا بیشتر گردن کیست؟ آن هایی که در داخل کشور اقدامات تند انجام دادند؟ یا آن ها که هموطنان ما را در منا به شهادت رساندند؟ حج که یک سفر عادی نیست، راحت قیدش را بزنیم و از طرفی تکلیف حیثیت ملی چه می شود؟ چگونه باید این تضاد را حل کرد؟ پیشنهاد شما به مسئولین تصمیم گیرنده حج چیست؟ بحث کنید و پیشنهاد بدهید؛ شاید به گوش آن ها که باید برسد.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بحث روز: با تحریم حج موافقید؟» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات