خدمات ایران به پناهجویان فراتر از مفاد تفاهم نامه است

به گزارش دریافتی روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان فارس، الکساندر کیشارا در دیدار با مدیرکل بهزیستی این استان در شیراز افزود: بیمه عمومی و استفاده از تحصیل طبق سفارش رهبر معظم انقلاب همه اینها باعث شده تا ما قدردان لطف بیکران دولت ایران باشیم.
وی ادامه داد: همه ما می دانیم بودجه ای که کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل برای امور پناهنگان در اختیار دولت ایران گذاشته بسیار ناچیز است.
کیشارا، ضمن تقدیر از همکاری های بی شائبه بهزیستی فارس گفت: ما در اردوگاه پناهجویان شاهد این بودیم که زمانی که زنانی امکان اقامت و اسکان در این محل را نداشتند در مکان های امن تر اسکان یافتند .
وی، خواستار تداوم همکاری های اداره کل بهزیستی فارس با دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در شیراز شد و اظهار داشت: حضور یک نماینده از این اداره کل در نشست های هفتگی این دفتر الزامی شود.

** حس همنوعدوستی ایران نسبت به پناهجویان در خارج بازتاب داده شود
مدیر کل بهزیستی استان فارس هم در این نشست گفت: کشور ایران پیشینه درخشانی در نوعدوستی دارد و فرهنگ اسلامی و ایرانی بودن ما باعث شده تا هیچ تفاوتی بین اتباع خارجی و هموطنان خود قائل نشویم و در سازمان بهزیستی
الگو و نمونه های این همنوع دوستی به روشنی مشهود است.
سید مرتضی موسوی افزود: بسیاری از خدمات در کشور ایران به صورت یارانه ای ارائه می شود و اتباع خارجی هم از این قاعده مستثنی نیستند .
مدیرکل بهزیستی فارس ادامه داد: در بحث توانبخشی، اتباع بیگانه در واحدهای مربوط به این حوزه از امکانات و خدمات مراکز نگهداری نیز بهره مند هستند.
موسوی بیان کرد: در بحث کودکان خیابانی و کار اتباع خارجی نیز 68 درصد از مراکز بهزیستی فارس به این دسته از کودکان اختصاص یافته و موضوع نگهداری، آموزش و برگشت به کانون خانواده در مورد این دسته از اتباع از عمده ترین کارهای بهزیستی در این حوزه است.
او گفت: در بحث پیشگیری از آسیب های اجتماعی که شامل درمان و اشتغال معتادان است، اتباع خارجی در این زمینه ها از خدمات 21 مرکز بهزیستی فارس در این زمینه برخوردارند.
موسوی، خطاب به رئیس دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در شیراز بیان داشت: امیدواریم واقعیت های موجود در مورد حس همنوعدوستی ایران نسبت به پناهجویان و اتباع خارجی به بیرون از مرزهای کشورمان به درستی بازتاب داده شود.
وی، همچنین در مورد همکاری های متقابل بهزیستی فارس با دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در شیراز، طبق ضوابط اداری ایران، قول مساعد داد.
معاون اداره کل امور اتباع مهاجرین خارجی استانداری فارس هم در این دیدار اظهار داشت: خدمات همه جانبه ای که در بهزیستی ارائه می شود قابل تقدیر و ارزنده است و از جمله این خدمات که پناهجویان خارجی هم از آن بهره مند می شوند
بحث اشتغال و بازپروری معتادان است.
مرتضی وصالی افزود: امیدواریم با انعقاد تفاهم نامه بتوانیم حوزه این خدمات را گسترده تر و هدفمند کنیم.
6118

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خدمات ایران به پناهجویان فراتر از مفاد تفاهم نامه است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات