مقابله با قاچاق کالا در اولویت شورای مبارزه با قاچاق باشد

محمدرضا مشایخی روز دوشنبه در جلسه شورای مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: باید با در نظر گرفتن موقعیت و وضعیت شهرستان، همچنین با توجه به امکانات و پتانسیل های لازم و نیز با پشتیبانی قضایی از نیروی انتظامی در حوزه مقابله با قاچاق کالا قدم های اساسی برداریم.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به نامگذاری سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب به نام 'اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل'، انتظار می رود مبارزه جدی و برنامه ریزی شده با این پدیده از سوی نهادها و ارگان های ذیربط صورت گیرد.
مشایخی با بیان اینکه امروزه پدیده قاچاق کالا و ارز علاوه بر آثار سوء اقتصادی به عنوان یک چالش اقتصادی و اجتماعی حائز اهمیت است، ابراز کرد: هر کدام از مسئولان می توانند با برنامه جامع و تعریف شده در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی نقش موثری ایفا کنند.
وی با بیان اینکه بدون مبارزه قاطع با پدیده قاچاق نمی توان به اهداف اقتصاد مقاومتی رسید، تاکید کرد: مقابله و مبارزه جدی باید در کنار کنترل و نظارت صورت پذیرد تا به رونق تولید کمک کرده و کمک حال تولیدکنندگان داخلی نیز باشیم.
مشایخی به مبارزه با قاچاق کالا در دو حوزه کالای داخلی و خارجی اشاره کرد و گفت: یکی از گام هایی که در مبارزه با قاچاق کالا می توان برداشت این است که در زمینه معرفی و تبلیغات کالاهای داخلی بیشتر فعالیت کنیم.
معاون فرماندار میانه با تاکید بر افزایش تعامل بین دستگاهی در برخورد با قاچاق کالا افزود: با همکاری و تعامل بیشتر میان دستگاه های متولی و همچنین برنامه ریزی مناسب می توان شاهد اقدامات موثر و قابل توجهی در این زمینه بود.
شهرستان میانه به دلیل موقعیت ژئوپولتیکی و قرار داشتن در بین استان های مرزی و نزدیکی به استان های مرکزی، نقش موثری در پیشگیری از ورود کالای قاچاق از مرز و روانه شدن به سمت بازارهای استان های همجوار دارد.
7231/6132/6183

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مقابله با قاچاق کالا در اولویت شورای مبارزه با قاچاق باشد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات