مواد مخدر، سرقت و تعرض به حقوق دیگران بیشترین جرائم در استان تهران

به گزارش خبرنگارقضایی ایرنا، علی اصغر جهانگیر درمراسم بازدید رییس قوه قضاییه از زندان بزرگ تهران گفت: هم اکنون 32 هزار 277 نفر زندانی در تهران داریم و طبق آمارهای موجود 14 هزارنفر از محکومان مربوط به جرائم مواد مخدر، 9 هزار و 500 نفر سارق و دوهزار و 400 نفر نیز محکوم به جرائم علیه اشخاص هستند.
وی درادامه با بیان اینکه زندان بزرگ تهران از مجموع چهار زندان تشکیل شده، افزود: در این زندان ها زندانیان بیش از ظرفیت زندان می باشند.
جهانگیر گفت: دربندهای مختلف زندان تهران سه هزار نفر از زندانیان زیر 30 سال هستند و بیشترین جرائم سارقین نیزمربوط به سرقت های سبک و خرد است که تعداد چهارهزار و 900 نفر محکوم و چهارهزار و 100 نفر نیز متهم هستند.
رییس سازمان زندان های کشور به آمار نیروهای انسانی در تهران اشاره کرد و افزود: دوهزار و 713 نفر دراستان تهران نیرو داریم که در این زندان 492 نفر پرسنل وجود دارد که با کمبود زیاد نیرو مواجه هستیم و یک هزار و 200 پست خالی وجود دارد.
وی گفت: 80 درصد سارقینی که وارد زندان می شوند معتاد به مواد مخدرهستند و بیشترین آمار فوتی در زندان ها به خاطر وجود همین افراد است که نتوانسته اند خود را با شرایط زندان تطبق دهند.
رییس سازمان زندان ها درپایان گزارشی از خدمات درمانی و فرهنگی به زندانیان به رییس قوه قضاییه ارایه کرد.
اجتمام** 1193**1540**1724

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مواد مخدر، سرقت و تعرض به حقوق دیگران بیشترین جرائم در استان تهران» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات