تاکید تونس والجزایر بر حل سیاسی بحران لیبی

به گزارش رسانه های عربی زبان، «خمیس الجهیناوی» وزیر امورخارجه تونس و «عبدالقادر مساهل» وزیر الجزایر در امور مغرب عربی، اتحادیه عرب و اتحادیه آفریقا خواستار تکمیل پرونده حل سیاسی بحران لیبی و در چارچوب توافق بین همه گروه هایی لیبیایی شدند و گفتگو را تنها راه برون رفت از اختلاف بین این گروه ها دانستند.
دو کشور همچنین بر اهمیت حمایت از شورای ریاست جمهوری دولت وفاق ملی لیبی، همکاری با این نهاد برای انجام فعالیت به صورت تاثیر گذار، همکاری با طرابلس برای مقابله با چالش های اقتصادی، اجتماعی و انسانی و نیز جلوگیری از خطر گروه های تروریستی که ارکان امنیت و ثبات لیبی و نیز منطقه مغرب عربی را تهدید می کند، تاکید کردند.
از سوی دیگر، وزیر امورخارجه تونس با وجود توافق با حمله به مراکز گروهک تروریستی داعش، مخالفت شدید خود را با حمله نظامی در لیبی اعلام کرد و افزود: این اقدام تاثیرات وخیمی بر کل منطقه خواهد داشت.
براساس اظهارات جهیناوی، تونس خواستار تعامل با هر دو طرف در لیبی است و این کشور درصدد است تا بتواند در لیبی بین طرف های درگیر، نقش میانجی را باز کند.
این درحالی است که موضع گیری مقام های تونسی در دولت خودخوانده شرق لیبی، نتوانسته است رضایت آنها را جلب کند، به گونه ای که محمود جبریل نخست وزیر پیشین لیبی در گفتگو با مجله «الشارع المغربی» گفت: ما از باجی قائد السبسی رئیس جمهوری تونس بی طرفی بیشتری را انتظار داشتیم، چرا که باجی مرد حکیم و باتجربه است و مردم لیبی به او به چشم یک پدر نظاره می کنند.
خاورم**9363**1566

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تاکید تونس والجزایر بر حل سیاسی بحران لیبی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات