نمایشی برای عذرخواهی از والدین «ستایش»

ایوب آقاخانی با اشاره به آغاز پیش‌فروش بلیت نمایش جدیدش گفت: امیدوارم اجرای سوگ‌چامه «کسوف»، حکم عذرخواهی منِ ایرانی از پدر و مادر داغ‌دیده‌ «ستایش» باشد. خبرگزاری ایسنا: ایوب آقاخانی با اشاره به آغاز پیش‌فروش بلیت نمایش جدیدش گفت: امیدوارم اجرای سوگ‌چامه «کسوف»، حکم عذرخواهی منِ ایرانی از پدر و مادر داغ‌دیده‌ «ستایش» باشد.

نمایش «کسوف» با بازی و کارگردانی ایوب آقاخانی قرار است از 16 خردادماه «کسوف» در تماشاخانه «باران» روی صحنه برود و پیش‌فروش اینترنتی بلیت آن هم از 10 خرداد آغاز شده است.

«کسوف» برای عذرخواهی از والدین «ستایش»

این نمایش با بازی حمیدرضا آذرنگ، نسیم ادبی و ایوب آقاخانی پس از پنج سال دوباره اجرا می‌شود.

آقاخانی درباره بازتولید «کسوف» که تنها اثر بازتولیدی او هم محسوب می‌شود، می‌گوید: به عنوان هنرمندی که همیشه سعی کرده‌ام در کارهایم به وقایع اجتماع پیرامون خودم واکنش نشان دهم، فاجعه‌ی رخ داده درباره‌ی دختر خردسال افغانی وظیفه‌ای را بر دوشم گذاشت که در باب اخلاقیات فرا مرزی و بررسی وضعیت مهاجرانی که تا ابد غریبه محسوب می‌شوند، نمایشی را به صحنه ببرم.

او با اشاره حادثه‌ی تلخی که مدتی قبل برای یک کودک افغانستانی رخ داده بود، اضافه کرد: با توجه به اینکه در سوگ چامه «کسوف» شخصیتی افغانستانی در محور قرار دارد، من به همراه گروه تئاتر "پوشه" ترجیح دادیم به جای تولید یک نمایش دیگر با مضمون دورتر، این نمایش را یک بار دیگر اجرا کنیم. همواره به این فکر می‌کنم که بسیاری از ایرانیان در ممالک دیگر ساکن‌ هستند یا حتی به صورت موقت زندگی می‌کنند، آیا این مظالم ممکن نیست بر آن‌ها برود؟

«کسوف» به نویسندگی ایوب آقاخانی که به مدت 50 دقیقه و از ساعت 21 اجرا می‌شود داستان مِیوند و ثریاست که در حال عبور از منطقه‌ی صفر مرزی بازداشت شد‌ه‌اند. کاوش درباره‌ی راز مگوی آن‌ها برای چرایی اسکان موقت در منطقه‌ی صفر، تماشاگر را وارد زندگی زن ایرانی با همسر افغانی‌اش می‌کند.

علاقه‌مندان به تماشای این نمایش می‌توانند برای خرید اینترنتی بلیت این نمایش به سایت تیوال مراجعه کنند.

[ منبع این خبر سایت برترین ها- فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نمایشی برای عذرخواهی از والدین «ستایش»» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات