درخواست اردوغان از خانواده‌های مسلمان

رجب طیب اردوغان امروز (دوشنبه) در اظهاراتی از خانواده های مسلمان خواست فرزندان بیشتری داشته باشند و تاکید کرد که این خانواده ها نباید در برنامه های مربوط به کنترل جمعیت و تنظیم خانواده مشارکت کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه گفت: ما باید اولاد و تبار خود را چند برابر کنیم. برخی درباره ی برنامه‌ریزی جمعیت و کنترل آن صحبت می کنند. هیچ خانواده مسلمانی نمی تواند چنین رویکردی داشته باشد.

اردوغان در این سخنرانی که در یک بنیاد آموزشی در شهر استانبول انجام شده و به طور زنده از تلویزیون پخش شد گفت: هیچ کس نمی‌تواند در کار خداوند مداخله کند. در این جا اولین وظیفه بر دوش مادران است.

به گفته اردوغان، مسئله کنترل موالید و تنظیم خانواده برخلاف سنت های مسلمانان است. وی تاکید کرد: ما باید هرآنچه که خدایمان گفته، هر آنچه که پیامبر عزیزمان گفته از آن پیروی کنیم.

این اظهارات اردوغان در حالی مطرح شده که وی پیش از این در برخی اظهارات علنی خود باعث اختلاف و مناقشه شد؛ به عنوان مثال او با گفتن اینکه زنان با مردان برابر نیستند و یا اینکه هر زنی باید دست کم سه بچه به دنیا آورد ،خشم برخی گروه های حامی زنان را در ترکیه برانگیخت.

رییس جمهور ترکیه همچنین تلاش هایی را برای غیر قانونی کردن سقط جنین انجام داده است.

[ منبع این خبر سایت الف-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «درخواست اردوغان از خانواده‌های مسلمان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات