مسئولیت اجتماعی معاون جدید سیما

تحلیل گفتمانی سخنان رهبر معظم انقلاب در شش ماه گذشته نشان می‌دهد تاکیدات ویژه ایشان به مسئولان دستگاه‌های مختلف درخصوص ضرورت اهتمام جدی برای مواجهه با آسیب‌های اجتماعی هم جدی‌تر و هم علنی‌تر شده است.

به گزارش جام جم ؛ در همین راستا در نشستی که مسئولان عالی‌رتبه کشور در اردیبهشت امسال با رهبری داشتند، ایشان تاکید می‌کنند: «در مقابله با آسیب‌های اجتماعی نباید به کارهای معمولی و جاری دستگاه‌ها اکتفا شود... این چیزی نیست که ما را قانع کند؛... یک کار فوق عادت انجام بگیرد، یک تلاش مضاعف انجام بگیرد.» همین جا باید متذکر شد که یکی از راهبردهای اصلی تبیین شده توسط رهبری نظام برای مواجهه با آسیب‌های اجتماعی «گفتمان‌سازی» و شکل‌گیری خواست عمومی و باور عمومی است که باید با شکل‌گیری یک گفت‌وگوی اجتماعی و نخبگانی در این عرصه زمینه‌های آن فراهم شود.

در این چارچوب باید اذعان کرد انتصاب مرتضی میرباقری به عنوان معاون سیما، یک فرصت مهم برای ارتقای نقش رسانه ملی در عرصه پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی به شمار می‌رود. واقعیت این است در طول سه سال فعالیت دولت که رئیس آن از ابتدا (در مراسم تحلیف) یکی از اولویت‌های خود را مقابله با آسیب‌های اجتماعی بیان کرد، بار اصلی برنامه‌ریزی و سیاستگذاری در حوزه آسیب‌های اجتماعی به‌عهده دو نفر بوده است: علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مرتضی میرباقری قائم‌مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی.

آقای میر باقری در سمت قائم‌مقام اجتماعی وزیر کشور موفق شد نقشی مهم در حساسیت‌زایی پیرامون مسائل مرتبط با آسیب‌های اجتماعی بویژه میان مسئولان و سیاستگذاران ارشد نظام ایفا کند. برگزاری دو جلسه مهم مسئولان عالی رتبه کشور با رهبری نظام و بررسی ابعاد مختلف آسیب‌های اجتماعی با اهتمام آقای میرباقری میسر شد. با این وصف این امید وجود دارد که معاون جدید سیما موضوع کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی را در شمار یکی از مسئولیت‌های مهم خود در این سمت تعریف نماید.

در این میان مقایسه متن حکم انتصاب علی اصغر پورمحمدی به عنوان معاون سیما در سال ۹۳ و حکم اخیر مرتضی میرباقری در این سمت نشان می دهد در حکم معاون سابق سیما هیچ اشاره ای به مسائل اجتماعی نشده است اما در حکم آقای میرباقری به عنوان معاون سیما صراحتا مواردی نظیر تحکیم بنیان خانواده و مهار کردن و کاستن آسیب‌های اجتماعی بیان شده است که این امر نشان دهنده توجه رئیس جدید صداو سیما نیز به موضوع آسیب های اجتماعی نیز می باشد که نشان امیدوار کننده دیگری که رسانه ملی در مسائل اجتماعی نقشی فعالتر و تاثیر گذارتر ایفا کند.

روزبه کردونی
مدیرکل آسیب‌های اجتماعی وزارت رفاه

[ منبع این خبر سایت الف-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مسئولیت اجتماعی معاون جدید سیما» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات