پیش بینی برداشت 180 هزار تن گندم در بیجار

به گزارش ایرنا بیژن زندیه روز دوشنبه در نشست مدیران تعاون روستایی و غله استان، مدیران ادارات و نماینده کشاورزان شهرستان بیجار با تشریح وضعیت برداشت گندم در سال گذشته و مشکلات پیش رو افزود: در سال زراعی گذشته میزان برداشت به نسبت امسال کمتر بود و با مشکلاتی در بخش حمل و نقل، کرایه ها، نوبت بندی در مراکز و سیلوهای خرید مواجه بودیم.
وی به افزایش میزان برداشت گندم در سال زراعی جدید اشاره کرد و گفت: به فضل الهی میزان برداشت امسال افزایش چشمگیری خواهد داشت.
به گفته زندیه وضعیت مراکز خدمات رسان و خرید گندم بیجار باید به سرعت خود را برای ارائه خدمات بهتر، سریعتر و رفاه حال کشاورزان آماده کنند لازم است تا فرصت هست همه امکانات و توان مدیریت شهرستان احصا و آماده شود.
زندیه بر هماهنگی و برگزاری نشست های متعدد توسط مسوولین شهرستان، استان و حتی کشوری تاکید کرد و گفت: باید به سرعت مشکلات کاری سال گذشته مورد بازنگری قرار گیرد، موانع و مشکلات کار برداشت سال گذشته نباید امسال دوباره تکرار شود.
وی از مسوولان استان حاضر در نشست خواست حداکثر تلاش خود را برای هماهنگی مراکز خرید بکار گیرند تا گندم پس از برداشت به سرعت در مرکز خرید و سیلوها تحویل گرفته شود.
فرماندار شهرستان بیجار گفت: تلاش می شود نام انبار غله ایران همچنان بنام بیجار محفوظ بماند، که این مساله به همت و تلاش همه مدیران، کشاورزان و دیگر بخش های خصوصی و رانندگان بستگی دارد.
زندیه تاکید نمود: سیلوها و انبارهای مراکز خرید در شهر و روستا از هم اکنون برنامه ها، مشکلات و راهکارهای برون رفت از انباشت کار را پیش بینی کنند و با سرعت لازم نسبت به تحویل و تخلیه گندم اقدام نمایند تا از به وجود آمدن بازار سیاه جلوگیری شود.

** شهرستان بیجار مقام اول تولید گندم استان را دارد
مدیر عامل تعاون روستایی استان کردستان نیز در این نشست با اشاره به مقام اول شهرستان بیجار در استان در تولید غلات از جمله گندم گفت: نیروی انسانی مهمترین عامل موفقیت تحویل و تخلیه گندم تولیدی است و باید در این زمینه مدیریت و نظارت کافی اعمال شود.
ذکریا نژاد با اشاره به ضرورت دقت در افت گیری و فعالیت آزمایشگاه گندم افزود: 17مرکز خرید گندم در سطح روستاهای شهرستان بیجار در زمینه خرید گندم کشاورزان فعال خواهند بود تا دست رنج یک ساله کشاورزان در کمترین زمان و با کمترین هزینه و خسارات ممکن دریافت شود.
در ادامه این نشست رعایت نرخ قانونی کرایه هرتن 150 هزار ریال، کاهش زمان انتظار و نوبت گندمکار در مراکز خرید و سیلوها، تحویل گندم بر اساس معرفی نامه، برنامه ارتقای ظرفیت های داخلی شهرستان به منظور جلوگیری از خروج گندم از شهرستان، تقویت سیستم سخت افزای برخی مراکزخرید و تقویت سیستم نظارتی به منظور کوتاه کردن دست واسطه گران مهم ترین مطالبی بود که مورد نقد و بررسی قرار گرفت.
شهرستان بیجار که در شرق استان کردستان واقع شده است افزون بر 300 هزار هکتار مزراع گندم دارد.
میزان تولید و کیفیت گندم این دیار موجب شده است، بیجار به عنوان انبار غله ایران شهرت گیرد.
سال زراعی امسال به علت بارش های مناسب و کشت به موقع از بهترین سال های برداشت گندم بیجار محسوب می گردد.
7350/1904

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیش بینی برداشت 180 هزار تن گندم در بیجار» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات