کارگاه آموزشی تنظیم و کاهش ریزش غلات در میامی برگزار شد

علی اصغرمحمدی معاون مدیریت جهاد کشاورزی میامی روز دوشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به نزدیکی فصل برداشت غلات، این کارگاه آموزشی با شرکت اعضای گروه کنترل ضایعات برداشت گندم، کارشناسان مراکز جهاد کشاورزی و مهندسان ناظر این شهرستان برگزار شد.
محمدی هدف از برگزاری این کارگاه را آشنایی اصولی و عملی با انواع ریزش در هنگام برداشت اعلام کرد و افزود: آشنا نبودن کشاورزان وبرخی رانندگان کمباین با انواع ریزش ها و عدم تنظیم صحیح کمباین، موجب هدرروی چشمگیر برداشت غلات در مزارع کشاورزان و کاهش عملکرد در واحد سطح می شود.
وی اظهار کرد: برگزاری این دوره ها در آستانه فصل برداشت، نقش اساسی در افزایش راندمان محصولات هنگام برداشت و جلوگیری از هدرروی سرمایه ملی ایفا می کند.
محمدی با اشاره به سرعت پیشروی کمباین در برداشت محصول، از کشاورزان خواست هرگز بدون نظارت بر عملکرد و ریزش کمباین، اجازه برداشت محصول را ندهند.
وی گفت: کشاورزان در صورت مشاهده ریزش محصول، باید برداشت را متوقف و راننده کمباین را مجبور به تنظیم آن کنند و در صورت اجتناب راننده، موضوع را به مسوول برداشت مدیریت جهاد کشاورزی اطلاع دهند.
کارگاه آموزشی کاهش ریزش غلات در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان میامی در آستانه برداشت غلات جهت آموزش کمباین داران ، بهره برداران و کارشناسان ناظر تشکیل گردید که در زمان برداشت سه گروه شامل کارشناسان بخش دولتی ، بخش خصوصی و بسیج مهندسین کشاورزی نظارت می کنند.
7357/6167

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کارگاه آموزشی تنظیم و کاهش ریزش غلات در میامی برگزار شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات