رئیس اتاق بازرگانی خرمشهر:واحدهای تولیدی تا 30 میلیارد ریال ضمانت نامه بانکی دریافت می کنند

به گزارش ایرنا سیداحمد حسینی فر دوشنبه در نشست بررسی مشکلات صنعتگران و واحدهای تولیدی شهرستان خرمشهر گفت:بر اساس ضمانت نامه صندوق حمایت از تولید، ضمانت نامه در بانک های عامل صادر شده و واحدهای تولیدی می توانند تسهیلات دریافت کنند.
وی افزود:در این ضمانت نامه مهلت دو تا سه ساله برای بازپرداخت تسهیلات در نظر گرفته شده است.
حسینی فر در ادامه سخنانش با اعلام خبر موافقت بانک مرکزی جمهوری اسلامی برای اجرای قوانین مناطق آزاد در آبادان و خرمشهر به ویژه قوانین پولی و بانکی، گفت:بر اساس نامه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، قوانین آزاد بانکی بانک های خرمشهر و آبادان حاکم شده و برای دریافت تسهیلات بانکی به مراجعه به استان نیازی نیست و این قوانین همانند دیگر مناطق آزاد تجاری نظیر کیش و قشم عمل می شود.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر در ادامه سخنانش با تشریح جایگاه بخش خصوصی در دولت یازدهم، تصریح کرد:دولت به خوبی می داند که به بخش خصوصی می تواند به تحقق اهداف توسعه پایدار کمک کرده و در راستای تحقق اهداف توسعه ای مشارکت کند.
حسینی فر، مهم ترین شاخص اقتصادی را رونق تولید عنوان کرد و گفت:صادرات کالای غیر نفتی بدون حمایت از تولید امکانپذیر نیست و اگر به تولید بها داده نشود، کالایی نیز صادر نمی شود.
وی همچنین با تجلیل از مجاهدت و تلاش تولیدکنندگان و صادرکنندگان برای روق صادرات در دوران تحرم، افزود:سال گذشته و در سخت ترین شرایط اقتصادی میزان صادرات کالای غیر نفتی از میزان واردات پیشی گرفت.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر همچنین با بیان سفر قریب الوقوع معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به شهرستان های آبادان و خرمشهر، افزود:در این سفر مشکلات صنعتگران بررسی شده و در راستای حل مشکلات آنان تصمیم گیری می شود.
معاون اداره صنعت، معدن تجارت شهرستان خرمشهر نیز در این نشست هماهنگی، گفت:برای شناسایی مشکلات تولید کنندگان و واحدهای تولیدی در سایت صنعتی خرمشهر فرم هایی در اختیار صاحبان صنایع قرارداده شد و امیدواریم تا نیمه دوم سال جاری تسهیلات مورد نیاز واحدهای تولیدی پرداخت شود.
بداقی ادامه داد:دولت در بخش حمایت از تولید در بودجه امسال منابع خوبی پیش بینی کرده و علاوه بر این منابع، از محل درآمدهای ناشی از حذف یارانه ثروتمندان، این منابع نیز به بخش تولید سوق می یابد.
بداقی با درخواست از صاحبان صنایع مبنی بر ثبت درخواست دریافت تسهیلات در سامانه بهینه یاب، گفت:وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در ستاد تسهیل، رفع موانع و مشکلات تولیدکنندگان را پیگیری کرده و در راستای بهبود اوضاع کمک می کند.
در این نشست که در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر برگزار شد، تولیدکنندگان و صاحبان صنایع، کمک دولت به این واحدها از محل منابع مالی ناشی از هدفمندی یارانه ها را خواستار شده و بر لزوم تعدیل قیمت سوخت صنایع تاکید کردند.
7100/6125

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رئیس اتاق بازرگانی خرمشهر:واحدهای تولیدی تا 30 میلیارد ریال ضمانت نامه بانکی دریافت می کنند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات