قطعنامه دومین مجمع محیط زیست سازمان ملل در خصوص طوفان های شن و گرد و غبار

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، در 5 بند اجرایی این قطعنامه آمده است:
- درخواست می شود دبیر اجرایی در حوزه برنامه کاری و با استفاده از منابع قابل دسترس، با حمایت اعضا و همکاری دفاتر مرتبط سازمان ملل و همکاران دیگر، چالش طوفان های شن و گرد و غبار را بررسی کرده و با شناسایی اطلاعات مرتبط و زمینه هایی که از آنها اطلاعات کافی در دسترس نیست با سیاست گذاری و اقدام مناسب به ارزیابی بین المللی طوفان های شن و گرد و غبار در قالب قطعنامه 70/195 بپردازد و بین این قطعنامه و تلاش های متعدد در خصوص پایش کیفیت هوا براساس قطعنامه 1/7 هماهنگی به عمل آید.
- درخواست می شود دبیر اجرایی با تمامی دفاتر زیرمجموعه سازمان ملل در خصوص ایجاد رویکرد هماهنگ برای مبارزه با طوفان های شن و گرد و غبار همکاری لازم را به عمل آورد.
- از اعضای سازمان دعوت می کند تا توجه بیشتری بر پایش، جمع آوری اطلاعات و داد و ستد داده در خصوص تمامی موضوعات مرتبط با طوفان های شن و گرد و غبار، از جمله اثرات مخرب آنها بر محیط زیست و سلامت انسان داشته باشند تا زمینه های همکاری شمال- جنوب، جنوب- جنوب، و جنوب- شمال را فراهم ساخته و از داد و ستد دانش و بهترین راهکارهای ممکن در مقابل پدیده حمایت به عمل آورند که در قالب سیاست های اتخاذ شده و در سطح علمی و تکنیکی، ممکن و مناسب باشند.
- از اعضای سازمان، بانک های توسعه مناطق و دیگر مواردی که توانایی حمایت مالی از پروژه ها و کارکردهای منطقه ای دارند، دعوت می کند تا در مقابل طوفان های شن و گرد و غبار همکاری لازم را به عمل آورند.
- درخواست می شود دبیر اجرایی از چگونگی پیشبرد عملی شدن این قطعنامه به سازمان ملل گزارش ارائه دهد.
علمی 9014**2017

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قطعنامه دومین مجمع محیط زیست سازمان ملل در خصوص طوفان های شن و گرد و غبار» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات