رونمایی چهار اختراع دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد

کارشناس انجمنهای علمی دانشگاه فردوسی مشهد در این مورد به خبرنگار ایرنا گفت: اورتز هوشمند حرارتی، برودتی، لرزشی برای بهبود دردهای اسکلتی و عضلانی یکی از دستگاههایی است که توسط انجمن علمی مهندسی پزشکی دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی ساخته شده است .
رضا دانایی افزود: ایجاد گرما، سرما یا لرزش در مفاصل می تواند به بهبود وضعیت بیماران مبتلا به دردهای اسکلتی عضلانی کمک کند. وی ادامه داد: دستگاه حرکت غیرفعال پیوسته برای بازتوانی مفصل آرنج و بافت دست از دیگر اختراعات انجمن علمی مهندسی پزشکی دانشگاه فردوسی مشهد است.
کارشناس انجمنهای علمی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: سندرم پای بی قرار نیز مشکلی شایع در پزشکی است که در این بیماری فرد مبتلا احساس نیاز به حرکت دادن به ویژه در اندامهای تحتانی و عمدتا ساقها را احساس می کند.
وی افزود: این احساس عمدتا در حین استراحت اتفاق افتاده و فرد مبتلا در موارد شدیدتر دچار اختلال خواب می شود لذا دستگاه کنترل پذیری بهبود خواب برای بیماران مبتلا به سندرم پای بی قرار با بهبود کیفیت خواب در این بیماران و بهبود کیفیت زندگی توسط انجمن علمی مهندسی پزشکی دانشگاه فردوسی مشهد ساخته و آماده عرضه شد.
دانایی در ادامه از طراحی و ساخت دستگاه استخراج و تغلیظ کننده انجمادی توسط انجمن علمی مهندسی صنایع غذایی دانشکده کشاورزی نیز خبر داد و گفت: چنین دستگاهی در ایران تاکنون ساخته نشده و یک ایده کاملا نوآورانه است.
وی افزود: تغلیظ انجمادی فرآیندی است که به منظور تغلیظ مواد غذایی مایع بکار برده می شود، این دستگاه برای حفظ ویژگیهای ترکیبات دارویی و زیست فعال مورد استفاده قرار می گیرد.
کارشناس انجمنهای علمی دانشگاه فردوسی مشهد ادامه داد: در صورت جذب سرمایه گذار و اسپانسر این دستگاهها قابلیت تولید در سطح ملی و بین المللی را داراست.
وی گفت: اختراعات مورد اشاره در جشنواره ملی حرکت که آذر ماه آتی به میزبانی کرمان برگزار می شود ارائه خواهند شد.
دانشگاه فردوسی مشهد سومین دانشگاه تاسیس شده در ایران پس از دانشگاههای تهران و تبریز با بیش از شش دهه قدمت هم اکنون 25 هزار دانشجو دارد که حدود دو هزار و 500 نفر آنها در مقطع دکترا و حدود شش هزار نفر در مقطع کارشناسی ارشد و بقیه در مقطع کارشناسی مشغول تحصیل هستند.
820 نفر عضو هیات علمی در دانشگاه فردوسی مشغول فعالیت هستند که 650 نفر از آنان دارای مدرک پی.اچ.دی، رتبه استادی یا پروفسوری هستند.
7505/1858

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رونمایی چهار اختراع دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات