پایایی و پویائی نظام سلامت مستلزم کارآمدی بیمه ها است

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد جواد کبیر در مراسم مذکور ضمن تشکر و قدردانی از زحمات و تلاش های ارزنده نورالدین رحیمی مدیرکل سابق دفتر مرکزی حراست، اظهار داشت: ماموریت ما در سازمان بیمه سلامت ایران حفاظت از مردم در برابر هزینه های سلامت، پوشش همگانی بیمه سلامت، فراهم آوردن دسترسی یکسان و مناسب برای بیمه شدگان در برخورداری از خدمات سلامت و نهایتاً اتخاذ تدابیر لازم به نحوی که خدمات سلامت قابل استفاده عموم باشد که مکانیزم آن تنها از طریق خرید راهبردی خدمات سلامت امکان پذیر است.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران همچنین تصریح کرد: پایایی و پویایی نظام سلامت مستلزم کارآمدی بیمه ها است که این امر تنها از طریق درک درست از شرایط موجود در جامعه میسر می شود.

محمد جواد کبیر ضمن اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص قرار گرفتن کشور در دهه عدالت و پیشرفت، افزود: بر اساس سند چشم انداز ما تعهد کردیم که به لحاظ رتبه سلامت در جایگاه نخست قرار گیریم. این مسئله می طلبد تا بر اساس سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه سلامت و برنامه ششم توسعه گامهای موثری را برای حفاظت از مردم برداریم.

این مقام مسئول تاکید کرد: برای رسیدن به این جایگاه سازمان بیمه سلامت ایران باید از همگنی، همراهی و همدلی ویژه ای برخوردار باشد تا بتواند با یک جهاد کبیر، تلاش همه جانبه و بسیج امکانات با توجه به شرایط موجود در کشور از منابع در اختیار حداکثر استفاده را ببرد.

کبیر با اشاره به تاکید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر شواهد و مستندسازی در فعالیت ها اذعان داشت: بیمه سلامت نقش دیده بانی در مدیریت سلامت دارد به نحوی که با توجه به محدودیت منابع و جهت گیری های دولت تدبیر و امید و همچنین حمایت های مجلس شورای اسلامی نیازمند یک همگرایی ویژه برای رسیدن به اثربخشی هستیم تا بتوانیم کارآیی خود را به شدت بالا ببریم.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران یادآور شد: ما وام دار گروهی از افراد جامعه هستیم که به عملکرد ما مشروعیت بخشیده اند. بنابراین اگر التزام همه جانبه به احقاق حقوق آنان نداشته باشیم نمی توانیم بگوییم که بیمه قابل قبولی را داریم.

وی در این راستا متذکر شد: نگاه ما به دفتر مرکزی حراست در بیمه سلامت یک نگاه تعاملی و دو طرفه است. به نحوی که سعی کرده ایم تا حراست را مشاور امین خود دانسته و بتوانیم از تمامی ظرفیت های موجود در سازمان استفاده کنیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پایایی و پویائی نظام سلامت مستلزم کارآمدی بیمه ها است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات