سازندگان منطقه۵ به قوانین نظام مهندسی اعتراض کردند

به گزارش خبرگزاری مهر، در این تجمع که پیش از ظهر امروز دوشنبه برگزار شد، با دردست داشتن پلاکاردهایی به افزایش بالای ۵۰ درصدی تعرفه ناظران، عملکرد خلاف قوانین مدنی نظام مهندسی و دخالت‌های سازمان نظام مهندسی که باعث بروز مشکلات بسیاری برای آنها شده است، اعتراض کردند.

رابط یکی از این معترضان در خصوص این مسئله با بیان اینکه قوانین نظام مهندسی برای سازندگان پروانه های بالای ۱۵۰۰ متر منطقی نیست، اظهار کرد: طولانی شدن زمان صدور پروانه ساخت که حدود ۶ ماه است و بررسی فاز۲ توسط نظام مهندسی که حداقل ۶۰ روز کاری زمان می‌برد (درصورتیکه هر مهندسی می‌تواند ظرف ۴ الی ۵ روز آن را بررسی و محاسبه کند)، بخشی از دلایل اعتراض ما را تشکیل می‌دهد.

وی افزود: هزینه نظارت خارج از سازمان ٢٥درصد پایین‌تر از تعرفه سال ٩٣ است؛ درصورتیكه نظام مهندسی با دریافت چنین مبلغی كیفیت لازم را ندارد. همچنین ناظرانی به ما معرفی می‌شوند كه نه تنها تجربه كافی ندارند بلکه مانند یک كارآموز عمل کرده و برای مالک و یا پیمان كار مشكل ایجاد می‌كنند که این مشکل عامل نامطلوب بودن كیفیت ساخت می‌شود.

این سازنده در منطقه ۵ تهران با بیان اینکه رکود فعلی بازار مسکن هم بر مشکلات موجود افزوده است، ادامه داد: سازمان نظام مهندسی عناصر معرفی شده توسط خود سازمان را قبول ندارد و در حین انجام عملیات ساختمانی به آنها ایراد وارد می‌كند؛ در صورتی كه ناظر با تجربه قبل از انجام هرگونه عملیات ساخت كارفرما یا پیمان كار را در امور انجام صحیح عملیات ساخت قرار می‌دهد.

وی با تشکر از تلاش پژمان پشمچی‌زاده معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران که برای حل این مشکل حتی با نظام مهندسی کشور هم برخورد کرده، یادآور شد: ما خواستار لغو دوباره نظام مهندسی و بازگرداندن صدور پروانه به روال قبلی هستیم.

رابط با بیان اینکه مدارک لازم در این خصوص را در اختیار داشته و آن را قطعا تحویل مراجع ذیصلاح خواهد داد، گفت: متاسفانه سازمان نظام مهندسی عامل تورم در قیمت مسكن و مشكلات ساخت و افرایش بیكاری و نابسامانی اقتصادی و توقف شركت‌های تولیدكنندگان لوازم ساختمانی و... را همراه داشته و باعث بیکاری بیش از ۲ هزار عوامل اجرایی و کارگر ساختمانی شده است.

یکی دیگر از معترضان هم اعلام کرد در روز هشتم خردادماه سال جاری، سیستم نظارت مجددا باز شد و استعلام مالکانی که پرونده‌های آنها در انتظار بود، صادر و تائید شد اما متاسفانه ساعت ۱۳ همان روز با کلیه مالکان تماس گرفته و اعلام کردند استعلام‌ها لغو شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سازندگان منطقه۵ به قوانین نظام مهندسی اعتراض کردند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات