برگزاری اختتامیه سومین المپیاد ورزشی بهبودیافتگان از بلای اعتیاد

به گزارش خبرنگار مهر،آیین اختتامیه سومین المپیاد ورزشی بهبودیافتگان از بلای خانمان برانداز اعتیاد ظهر دوشنبه، با همت و مشارکت اداره کل بهزیستی، استانداری، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی، دانشگاه علوم پزشکی تبریز، اداره کل سلامت و ورزش شهرداری تبریز و  بهبودیافتگان مراکز اقامتی میان مدت استان در سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی و هنری ۲۹ بهمن تبریز برگزار شد.

محسن ارشد زاده؛ مدیر کل بهزیستی آذربایجان شرقی با بیان اینکه در سال های پیش این المپیاد ورزشی در تیر ماه و هفته مبارزه با مواد مخدر برگزاری می شد، اظهار داشت: امسال به دلیل تداخل با ماه مبارک رمضان از سوم خرداد شروع و دهم خرداد ماه جاری با همکاری و مشارکت جدی ۳۰۰ نفر از بهبودیافتگان ۳۸ کمپ اقامتی میان مدت و در قالب تیم های رقابتی این مراکز در ۸ رشته ورزشی برگزار شد.

وی افزود: ۲۵۰ نفر از شرکت کنندگان مرد و ۵۰ نفر زن بودند و این المپیاد با هدف افزایش اعتماد به نفس بهبودیافتگان و ایجاد باور مبتنی بر توانمندی برای انجام فعالیت های متعدد ورزشی و اجتماعی، تغییرنگرش جامعه و خانواده ها نسبت به بهبودیافتگان این بلای خانمان برانداز، تداوم سلامت جامعه، زمینه سازی برای ارتقای نشاط اجتماعی، افزایش توجه به غنی سازی اوقات و فراغت در عرصه ورزش و در بین بهبود یافتگان از سوم خردادماه با کیفیت مطلوب و شایسته ای یرگزار شد.  

۵۵ درصد طلاق ها،و ۳۰ درصد کودک آزاری ها  در استان مربوط به اعتیاد است.

در ادامه این مراسم، محمدعلی نصرتی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی ضمن اشاره به بازتاب و اهداف این رخداد فرهنگی و ورزشی با بیان اینکه مواد مخدر هم چنان جزو پنج مسئله اولویت دار در مسائل اجتماعی استان است، اظهار داشت: در کنار نابسامانی های بسیار و آسیب های اجتماعی و اخلاقی ناشی از اعتیاد، ۹۹ درصد مجرمین مرتبط با خانواده های مشکل دار بوده و ۵۵ درصد طلاق ها، ۳۰ درصد کودک آزاری ها، ۶۵ درصد زندانیان، ۲۵ درصد قتل ها، چهارمین عامل مرگ و میر بعد از انواع سکته ها، سرطان ها مرتبط با مواد مخدر و عوارض ناشی از آن است. 

 

 

وی در این راستا ضمن اشاره به تاکتیک ها و ترفندهای متعدد دشمنان با بیان اینکه از ۶۵۵ سایت فعال راه اندازی شده آنان بیش از۲۰۰  سایت در مورد تولید آسان و بی دغدغه مواد مخدر در محیط خانواده ها، ترویج مشروبات الکلی، ترویج فساد بی بندو باری در خانواده ها و جامعه است، ادامه داد: ما بر این باوریم که ایجاد ناامنی های اجتماعی و اخلاقی، تولید، عرضه انواع مختلف مواد مخدر و روان گردان ها و افزایش آن ها جزو تاکتیک های دشمن و برنامه های آن ها بوده و هدف آن ها سست کردن و از بین بردن عواملی است که باعث مقاومت ملته در مقابل توطئه های آنان شده است.

نصرتی در این خصوص با بیان اینکه راهبرد اصلی ما در حوزه پیشگیری، مقابله و مهندسی مبارزه با مواد مخدر؛ اجتماعی کردن و هوشمند سازی است، ابراز داشت: در این حوزه مصمم هستیم با بهره گیری از تمامی ظرفیت های فکری، فرهنگی و رسانه ای، تقویت باورهای دینی و معنوی جوانان تا جایی که ظرفیت مان اقتضا می کند آگاهی های مردم نسبت به خطرات و آسیب های اجتماعی ناشی از اعتیاد را ارتقا بخشیم و مهارت های نه گفتن جوانان در مقابل پذیرش ناهنجاری ها را افزایش دهیم. وی در این خصوص با تاکید بر مدیریت درست خانواده ها و اعضای آن ها تصریح نمود: در صورت مدیریت درست نهاد خانواده ها و پاسخگویی اعضای خانواده ها در مقابل تکالیف خانواده و جامعه، درست استخوان بندی شدن خانواده ها و مهندسی شدن آن ها می توان زمینه توفیقات جامعه را فراهم نمود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی با تاکید بر غنی سازی اوقات فراغت مردم و جوانان و زمینه سازی برای ایجاد نشاط اجتماعی، آن ها را امر مسلم، حتمی و ضروری دانست و با بیان اینکه غفلت از آن ها معضل و گرفتاری برای جامعه و خانواده هاست، ادامه داد:در این خصوص توجه به ورزش یک ضرورت بوده و همه ما در مقابل سلامت جامعه مسوول هستیم و در این زمینه هیچ اولویتی فراتر از سلامت جسمی و روحی افراد جامعه وجود ندارد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برگزاری اختتامیه سومین المپیاد ورزشی بهبودیافتگان از بلای اعتیاد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات