ظرفیت روحانیون و سمن ها در مبارزه با مواد مخدر به کار گرفته شود

به گزارش خبرنگار مهر، جاسم جادری عصر دوشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان با تاکید بر اینکه فرهنگ سازی در زمینه مبارزه با مواد مخدر بسیار مهم است، عنوان کرد: مهمترین بخش تاثیرگذار در اقدامات فرهنگی مبارزه با مواد مخدر، تقویت سازمان های مردم نهاد است که در پیشگیری از اعتیاد موثر هستند.

وی با اشاره به رویکرد اجتماعی در مبارزه با مواد مخدر، ادامه داد: مهمترین آسیب های اجتماعی در جامعه ما وجود سکونتگاه های غیررسمی و حاشیه نشینی، اعتیاد و طلاق هستند که هر سه آسیب با مواد مخدر مرتبط است و این آسیب های اجتماعی تهدیدی برای جامعه ما هستند.

استاندار هرمزگان به در پیش بودن ماه مبارک رمضان اشاره کرد و افزود: باید از فرصت گران بهای این ماه استفاده شود و روحانیون در این ماه با تبیین آسیب های اجتماعی، جوانان و خانواده ها را نسبت به خطرات مواد مخدر و اعتیاد  آگاه کنند.

جادری تصریح کرد: جایگاه معنوی روحانیون در جامعه ما کاملا روشن و آشکار است و می توانند مصون سازی در برابر اعتیاد به مواد مخدر را عملیاتی کنند.

وی همچنین با اشاره به درپیش بودن هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر، اظهار داشت: همه باید کمک کنند برنامه های مختلف فرهنگی از جمله برپایی نمایشگاه در این هفته انجام شود.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: در راستای اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر و استفاده بیشتر از ظرفیت های موجود، اعضای این شورا در هفته مبارزه با مواد مخدر از ظرفیت سمن ها استفاده کنند.

جادری با تاکید بر اینکه مناطق مختلف استان از دریا و خشکی باید برای قاچاقچیان مواد مخدر ناامن و از تردد آنها جلوگیری شود، خاطرنشان کرد: هرمزگان از رتبه خوبی در کشفیات مواد مخدر برخوردار است که این امر با تلاش و جانفشانی نیروهای برخورد کننده به دست آمده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ظرفیت روحانیون و سمن ها در مبارزه با مواد مخدر به کار گرفته شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات