سرخه مهیای تبدیل به منطقه نمونه گردشگری است

به گزارش خبرنگار مهر، علی مهدیان بعد از ظهر دوشنبه در جلسه بررسی ظرفیت های گردشگری سرخه به میزبانی فرمانداری این شهرستان، برای ایجاد یک منطقه نمونه گردشگری در سرخه تاکید کرد و ابراز داشت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با برنامه ریزی ها و تصمیمات اتخاذ شده در نظر دارد تا تمامی بافت های قدیمی و تاریخی روستاهای کشور را با مشارکت خود مردم تبدیل به مناطق هدف گردشگری در سطح کشور کند.

وی افزود: شرط لازم تداوم و توسعه این مناطق و پیشرفت گردشگری و جذب توریست و ارتقاء بوم گردی حضور مردم و مشارکت آنان و همچنین زمینه ای برای ایجاد درآمد و منافع برای روستائیان است و جلوی مهاجرت از روستاها را می گیرد.

سرخه دارای پتانسیل های خاص است

معاون امور عمرانی استانداری سمنان نیز در این جلسه ضمن بیان اینکه استاندار سمنان بر جذب سرمایه گذار و توسعه مناطق گردشگری و توریستی تاکید ویژه دارد، گفت: اشاعه گردشگری در زمره سیاست های دولت یازدهم است.

مهدی زندیه وکیلی افزود: روستای بیابانک با فاصله کمی که از محور ارتباطی تهران – مشهد دارد و با توجه به اینکه سالانه حدود ۲۰ میلیون گردشگر، زائر و توریست از آن عبور می کنند می تواند به روستای نمونه گردشگری بدل شود.

وی همچنین بیان داشت: سرخه دارای پتانسیل های گردشگری مناسب و خاص است.

سرخه آب و هوایی چهارفصل دارد

فرماندار سرخه نیز در این جلسه گفت: این شهرستان به دلیل موقعیت جغرافیایی خود و قرار گرفتن در راه ارتباطی تهران-مشهد، می تواند از نظر گردشگری و جذب توریست و سرمایه گزار به طور ویژه مورد توجه قرار گیرد

رضا کرمی با اشاره به خانه خشتی لاسجرد، مغار و طبیعت روستای افترو اولین اوکوموزه روستایی حاشیه کویر در بیابانک، بیان داشت: این موارد از جمله زیرساخت ها و ظرفیت های خوب سرخه برای تبدیل شدن به قطب گردشگری است.

وی افزود: سرخه با دارا بودن آب و هوای چهارفصل و ظرفیت های گردشگری و توریستی بالقوه، می تواند با توجه ویژه و خاص به یک منطقه هدف و قطب گردشگری در استان تبدیل شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سرخه مهیای تبدیل به منطقه نمونه گردشگری است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات