دومین همایش ملی " مدیریت خردمندانه سرزمین " پایان یافت‌

همایش تجلیل از دستاورهای جدید بیمارستان بقیه‌الله دومین همایش ملی مدیریت خردمندانه سرزمین با حضور جمع زیادی از اساتید علمی، حقوقی و مدیران اجرایی کشور در بابلسر به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بابلسر، دومین همایش ملی مدیریت خردمندانه سرزمین با حضور جمع زیادی از اساتید علمی، حقوقی و مدیران اجرایی کشور در بابلسر به کار خود پایان داد.

ایرج اسدی, دبیر همایش عصر امروز در مراسم اختتامیه همایش ملی مدیریت خردمندانه سرزمین در سالن همایش دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران، اظهار داشت: دسترسی به چشم‌اندازی روشن درباره مدیریت خردمندانه فضای سرزمین، ارزیابی برنامه‌های میان مدت و بلند مدت در مدیریت فضای سرزمین، توجه به هم افزایی نقش بخش های مختلف حاکمیت در مدیریت منابع طبیعی و محیط مصنوع، ترویج و آگاهی بخشی در خصوص چالش‌ها و راهبردهای مدیریت فضای سرزمین از جمله اهداف برگزاری این همایش دو روزه بوده است.

وی افزود: بهره‌گیری از ظرفیت جامعه علمی به منظور مدیریت خردمندانه و تحقق توسعه پایدار، بررسی توزیع فعالیت و اسکان در پهنه سرزمین، جامع نگری، دوراندیشی، کل‌گرایی، کیفیت‌گرایی و سازماندهی فضای کشور، برقراری عدالت فضایی در پهنه سرزمین در جهت نیل به کارآیی بهینه و تعیین چالش‌های برنامه‌ریزی و مدیریت بهینه بهره برداری پایدار از فضای سرزمین از دیگر اهداف همایش ملی مدیریت خردمندانه سرزمین در بابلسر بوده است.

دبیر علمی همایش، تصریح کرد: همایش ملی مدیریت خردمندانه فضای سرزمین، چالش‌ها و راهبردها با تأکید بر استان‌های شمالی کشور در جهت هم‌اندیشی و استفاده از ظرفیت‌های علمی، حقوقی و اجرایی کشور و با مشارکت دانشگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی و قضایی برگزار شد.

اسدی با بیان اینکه نخستین همایش ملی در این موضوع با عنوان مدیریت خردمندانه فضای سرزمین، چهارم اسفند 94 در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: تعداد 112 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده که از این مجموع تعداد 12 مقاله به صورت سخنرانی ارائه شده است.

وی با اشاره به اینکه مقاله‌هایی که در همایش فرصت ارائه نیافته در قالب کتاب چاپ و در اختیار علاقه مندان و متخصصان قرار می‌گیرد، افزود: روندها و الگوهای تغییرات کالبدی و زیست‌محیطی در شهرها و نواحی پیرا شهری با تأکید بر استان‌های شمالی کشور، روندها و چالش‏‌های جمعیت ‏شناختی و جامعه‌شناختی مؤثر بر شکل‏‌گیری چالش‏‌های کالبدی و زیست‌محیطی از جمله محورهای همایش بوده است.

دبیر علمی همایش مدیریت خردمندانه سرزمین ادامه داد: روندها و چالش‏‌های اقتصادی و مالی مؤثر بر شکل‏گیری الگوی موجود مدیریت فضای سرزمین، نقش نهادها و نظام‌های سیاست‌گذاری، اجرا و کنترل طرح‌های توسعه شهری و منطقه ‏ای (دولتی و عمومی) در مدیریت خردمندانه فضای سرزمین، نقش طرح‌های ملی، منطقه‌ای و محلی در مدیریت خردمندانه فضای سرزمین و تحلیل نقش نظام‌های مدیریت و حکومت‏ محلی و فرا‏محلی در شکل‏گیری الگوی موجود مدیریت فضای سرزمین از دیگر محورهای برگزاری این همایش دو روزه بوده است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دومین همایش ملی " مدیریت خردمندانه سرزمین " پایان یافت‌» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات